3/5 - 22 Kişi Yorum Yap
20,8 TL
32,0 TL %35
Standart Teslimat : 10 Aralık - 14 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Güneşi Bile Tamir Eden Adam Kitap Açıklaması

Uluslararası üne sahip sanatçı Behiç Ak, çocuklar için yazdığı öykü kitabında, günümüzün bazen çılgınlığa varan bazen de sahip olduklarımızın değerini tümüyle unutturan aşırı tüketim eğilimlerini anlatıyor. Kendine özgü mizahi üslubuyla kaleme aldığı öyküsünü, karikatür tadında renkli resimlerle destekliyor. Japonya’da on binlerce çocuk tarafından okunan, oyunları Avrupa da sergilenen, kitaplarıyla pek çok ülkede tanınan Behiç Ak’ın öyküsü, geçmişe saygı duyarak yenilenmenin ve değişebilmenin ipuçlarıyla dolu.

Adanın ciğercisi Muammer Bey çok iddiacı ve alıngan biridir. Öyle ki, kardeşi çalışkan tamirci Kadir Bey’e de küsmüştür. Oysa her tür eşyayı, hatta kırık kalpleri bile onaran tamircinin bundan haberi yoktur. O, adalıların bozulan ne kadar eşyası varsa onarmakla uğraşır, eskileri değerlendirir, eşyaların geçmişini anlatır durur. Ancak, beyaz eşya satıcısı ve nalbur kazançlarına engel olan tamirciden hiç hoşlanmazlar. Adalılar da eski eşyadan bıkmış, yeni şeylere sahip olmak istemektedirler. Sonunda tamirciyi adadan uzaklaştırmaya karar verirler. Ama nasıl?..

(Tanıtım Bülteninden

 

Puanlamalar
%22,7
%22,7
%22,7
%9,1
%22,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.02.2021

Güzel kitap

3. Sınıftaki kızım için aldım. Çok beğendi tekrar tekrar okudu

12.12.2020

Tavsiye

2.sinif öğrencisi oğlum için aldım.Guzel bir kitap

12.12.2020

Güzel ve eğitici bir kitap

Kızım 7 yaşında ve bu kitap ile okul kütüphanesinde tanışıp hala severek okuyor.Kitapta 'kullan-at' mantıkla dönen tüketici dünyanın eksiklerini, eski eşyaların yenilerden daha değerli olabildiğini ve tamir edilerek yeni hayat kazanınca bize mutluluk verebilecekleri eğlenceli ve de çocukların anlayacakları bir şekilde anlatılıyor.Behiç Ak'ın diğer kitaplarını da almayı planlıyoruz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.