63,0 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 23 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Günaha Son Çağrı Kitap Açıklaması

 


GüGünaha Son Çağrı'yı yazdığım gündüz ve geceler boyunca, İsa ile birlikte Golgota Tepesi'ne çıkarken duyduğum dehşeti, hayatını ve ölürken çektiği acıları yaşarken duyduğum yoğunluğu, anlayışı ve sevgiyi başka hiçbir zaman duymadım. İçimi kemiren bu duyguları ve insanlığın büyük umudunu yazarken gözlerim dolu dolu oldu heyecandan. İsa'nın kanının bu denli tatlı ve acı olarak yüreğime damla damla aktığı olmamıştır hiç. (...) İsa'nın hayatının her ânı, bir çatışmadır, bir zaferdir. Basit insan zevklerinin yenilmez, büyüleyici niteliğine üstün gelmiştir; ayartılışlara karşı direnmiştir; bedenini sürekli olarak ruhsallaştırmış, sonunda göğe yükselmiştir. Golgota Tepesi'ne varmış ve Çarmıh'a çıkmıştır. (...) Bu kitap bir hayal hikâyesi değildir; mücadele eden herkesin itirafıdır. Yayımlamakla ödevimi yerine getirdim; hayatta çok acı çekmiş, büyük umutları olan birinin ödevini. Sevgiyle bu kitabı okuyacak her özgür insan, eskisinden daha çok, eskisinden çok daha iyi bir şekilde İsa'yı sevecektir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 512

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 453

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Bu roman, İsa’nın hayatının yeniden anlatımıdır. Kendisi de Hristiyan olan Kazantzákis, aynı zamanda bir Nietzsche’ci ve doğaya tapan birisiydi; onun İsa’sıysa Filistin’deki çevresinin son derece farkında ve tamamıyla etten kemiktendir. Magdalalı Meryem’e karşı arzusuyla olduğu kadar, Mesih olmasına yönelik ilahi çağrıyla da azap çeker. Hataya düşmeye pek müsait bir grup müritle çevrilidir ve romanın güçlü yanlarından biri, bu kelimelerle ifade edilemeyecek yaratıları sunuşudur. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.10.2020

İsanın hayatı

İspanya -yaşasın ölüm kitabı çok akıcı ve faydalı bilgiler içeriyordu, bu kitabınında aynı akıcılıkla yazılmış olacağını düşünüyorum ve hemen okuma listeme ekliyorum.

16.08.2018

Bilinenler

Hristiyanlık dininin peygamberi olan Hazreti İsa hakkında bütün bilinenleri bir araya getiren yazar bir roman oluşturmuştur. Yazar Eserde bilinenlerin dışında herhangi bir anlatıya yer vermemiştir. Başlangıç için iyi bir düşünce iyi bir yola çıkış sayılır. İsa'nın yaşadığı şartlar ve o yılların yerleşim koşulları göz önüne alındığında sadelik, basitlik ilk göze çarpan unsurlar olarak eserde ortaya çıkmaktadır. Bu beraberinde heyecan duygusunun kontrol edildiği temponun düşük tutulduğu anlamına gelir. Doğrudur kitap tam olarak baştan sona aman aman sürükleyici sayılmaz. Konunun özüne sadık kalmak konudan uzaklaşmamak adına saçma bir hedef belirlenmemiş ve kitap bir miktar kendini tekrar eder durumda devam etmiştir. Bunlara rağmen İsa hakkında bir derleme sayılır ve okunması gerekir. Okuyucaların iyi zaman geçirmesini dilerim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.