16,8 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Görünür Karanlık Kitap Açıklaması

 

Golding Görünür Karanlık’ta iyi ile kötü arasındaki kadim mücadeleyi, modern çağda terörizm, cinsellik ve azizlere özgü saflığı iç içe geçirdiği bir evrene taşır. 20. yüzyıl İngiliz edebiyatının başyapıtları arasında yerini alan bu benzersiz romanda gerçeklikle yanılsama sıklıkla yer değiştirir. Yapıtın uğruna yaşanacak hiçbir şeyin kalmadığı, bütünüyle anlamdan yoksun ve boş dünyasında, insan doğasının karanlığı türlü kisveye bürünür.


Birleşik Krallık’ın II. Dünya Savaşı sırasında Almanya tarafından bombalandığı dönemde korkunç bir yangından kurtulan Matty gerçekte kimdir? Alevlerden doğmuş, kimliğini arayan, psikotik bozukluktan mustarip bir varlık mıdır; yoksa bir aziz mi? Çocukluktan yetişkinliğe geçişlerini izlediğimiz ruhen yaralı ikizler Sophy ve Toni’yi ise hayattaki seçimleri başka bir yangına götürmektedir. Golding’in çöküşün eşiğinde duran bu dünyanın ezici ve meşum ortamına yerleştirdiği karakterleri bir gaddarlık, dehşet ve gizem kasırgasına kapılmış sürüklenmektedir. İçlerindeki tahripkâr öfkeyle hem birbirlerini hem de kendi kendilerini yıkıma uğratırlar.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.05.2019

Yordu

Tercüme kitabı anlaşılmaz yapmış. Konunun karmaşık olması anlaşılmayı ve zevkli okumayı zorlaştırmış.

25.02.2019

Görünür Karanlık

Yazarın okuduğum ilk kitabı olmakla beraber başlarda büyük keyif ve merakla okuyordum, fakat sonrasında gidişat değişti ve gerçekten kitap yük misali zihne oturdu. Çeviriden midir yoksa yazarın kalemi midir bilmem ama çok anlaşılmaz, karmaşık, bu tabiri kullanmaktan üzüntü duyuyorum ama gerçekten sıkıcı bir kitap. Okuduğum en en zor modern klasikti.

04.09.2018

Akıcı değil

Sineklerin Tanrısı kitabından sonra hevesle elime aldığım bir kitaptı. Ancak hayal kırıklığı oldu. Çeviriden midir bilmiyorum cümleler arası bağlantı kurmak, paragrafta anlam bütünlüğü kurmak güç geldi bana.. konu güzeldi ancak akıcı bir kitap değildi..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.