4/5 - 9 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,6 TL
24,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 16 - 18 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Görünmez Adam, yayımlanışının 110. yılında, İthaki Yayınları’nın Bilimkurgu Klasikleri’ne katılıyor!


“H. G. Wells,  çocukken okumayı en sevdiğim yazardı.”


-Vladimir Nabokov-


 


“Wells’in kurguları okuduğum ilk kitaplardı; belki de okuduğum son kitaplar da onlar olacak.”


-Jorge Luis Borges-


 


“Şüphesiz Görünmezlik, İstediklerimi Elde Etmemi Sağlıyordu Ama Onların Tadını Çıkarmamı da İmkânsız Kılıyordu.”


 


H. G. Wells, bilimkurgunun atası, türe adını altın harflerle yazdırmış en büyük yazarlardan. Yazdığı bilim fantazileri nesiller boyu yazarları etkilemiş, onlara yol göstermiş; ilk basıldıkları dönemden itibaren etkilerini yitirmeden okurların gönlünde taht kurmaya devam etmiştir. Görünmez Adam da Wells’in eserleri içinde en akılda kalıcı olanlardan biri.


 


Tuhaf görünüşlü yabancı, bir tipi sırasında Iping Köyü’ne gelir. Garip hareketleri, giyinişi, suratının tamamının bandajlar içinde olması ve gözlüklerini bir an olsun gözünden çıkarmaması köy sakinleri tarafından kimi zaman şüpheyle, kimi zaman düşmanca karşılanır. Kısa süre içerisinde hakkındaki dedikodular giderek yoldan çıkan bir dizi olaya neden olacaktır.


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%66,7
%11,1
%22,2
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.09.2019

Garip, ilginç, şaşırtıcı...

Bu roman bence diğer H.G. Wells işlerine göre ayrı bir yerde. Küçüklüğümden beri görünmezliğe ilgi duymuşumdur. Görünmez olmak tek hayalim olabilirdi. Bu güce sahip olan süper kahramanlar, filmler falan, bu yetenek mükemmel bir şey olmalıydı. Ama Wells bu romanda görünmezliğe farklı bir açıdan bakmış. Aslında çocukluğumuzdan beri sevip, istediğimiz bu gücün ne kadar zalimce olduğunu gösteriyor. Kitabı okuduktan sonra görünmez olup olmamak isteğimi bir kez daha gözden geçirdim. Oldukça garip ve ilginç olmasından kaynaklı ilgimi çekti ve ana karakterimiz hiç düşündüğüm gibi biri çıkmadı. Genelde görünmez olan kişi iyi biri olurken aksine bu kitapta yazar, karakteri hiç sempatikleştirmeye çalışmamış. Aksine resmen bir kötü adam olarak sunuluyordu karşımıza. Her okuyucunun bence mutlaka okuyup görmesi lazım olan bir kitap. Özellikle de çocukken görünmez olmak isteyen, bir süper gücü olmak isteyenlere. Çünkü bu kitap her ne kadar görünmezlik üzerinden anlatılsa da aslında gücün insana neler yaptırabileceği hakkında sağlam bir roman ve farklı bir bakış açısı. Tavsiyemi sizlere sunuyorum

05.09.2019

İlginç bir konu, şaşırtıcı bir son

Bir bilim insanının, insanlığın kaderini değiştirebilecek bir deneyi yalnız başına yapması ve başarılı olmasına rağmen sırf bu nedenle(yani görünmezliğin sırrını ,deneyden önce hiç kimseyle paylaşmadığı için) hiç beklemediği sorunlarla karşılaşmasının çok akıcı bir dille anlatıldığı ilginç ve okunması gereken bir kitap. Ben bilim kurgu sevmem diyenlerin bile rahatlıkla okuyacağını ve seveceğini düşünüyorum.

26.03.2002

Kitabın ingilizcesini okumuş ve gerçekten çok beğenmiştim.H.G.Wells gibi ünlü bir bilim-kurgu yazarının yine kendi alanında bir kült yarattığı ve "görünmez adam" efsanesini ortaya attığı kitap..İçerdiği fikirler (görünmezliğin oluşması için gereken koşullar,örneğin ince bir kağıda damlatılan yağ gibi) gerçekten yaratıcı ve şaşırtıcı..Bir H.G. Wells klasiği..  

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız