İlk Baskı Yılı : 2013

Baskı Sayısı : 4. Basım

Sayfa Sayısı : 232

Ebat : 13,5x21

Dil : Türkçe

Görünmez Adam, yayımlanışının 110. yılında, İthaki Yayınları’nın Bilimkurgu Klasikleri’ne katılıyor!“H. G. Wells,  çocukken okumayı en sevdiğim yazardı.”-Vladimir Nabokov- ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Görünmez Adam, yayımlanışının 110. yılında, İthaki Yayınları’nın Bilimkurgu Klasikleri’ne katılıyor!


“H. G. Wells,  çocukken okumayı en sevdiğim yazardı.”


-Vladimir Nabokov-


 


“Wells’in kurguları okuduğum ilk kitaplardı; belki de okuduğum son kitaplar da onlar olacak.”


-Jorge Luis Borges-


 


“Şüphesiz Görünmezlik, İstediklerimi Elde Etmemi Sağlıyordu Ama Onların Tadını Çıkarmamı da İmkânsız Kılıyordu.”


 


H. G. Wells, bilimkurgunun atası, türe adını altın harflerle yazdırmış en büyük yazarlardan. Yazdığı bilim fantazileri nesiller boyu yazarları etkilemiş, onlara yol göstermiş; ilk basıldıkları dönemden itibaren etkilerini yitirmeden okurların gönlünde taht kurmaya devam etmiştir. Görünmez Adam da Wells’in eserleri içinde en akılda kalıcı olanlardan biri.


 


Tuhaf görünüşlü yabancı, bir tipi sırasında Iping Köyü’ne gelir. Garip hareketleri, giyinişi, suratının tamamının bandajlar içinde olması ve gözlüklerini bir an olsun gözünden çıkarmaması köy sakinleri tarafından kimi zaman şüpheyle, kimi zaman düşmanca karşılanır. Kısa süre içerisinde hakkındaki dedikodular giderek yoldan çıkan bir dizi olaya neden olacaktır.


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%85,7
%0
%14,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

Kitabın ingilizcesini okumuş ve gerçekten çok beğenmiştim.H.G.Wells gibi ünlü bir bilim-kurgu yazarının yine kendi alanında bir kült yarattığı ve "görünmez adam" efsanesini ortaya attığı kitap..İçerdiği fikirler (görünmezliğin oluşması için gereken koşullar,örneğin ince bir kağıda damlatılan yağ gibi) gerçekten yaratıcı ve şaşırtıcı..Bir H.G. Wells klasiği..