Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Görünmeyeni Satmak

Görünmeyeni Satmak

Görünmeyeni Satmak

Çevirmen: Ümit Şensoy
Yayınevi :

Optimist , İş - Yönetim Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Yaratıcı Pazarlamacının Başucu Kitabı

Gelmiş geçmiş en iyi on pazarlama kitabından biri olarak anılan Görünmeyeni Satmak, hizmet ve ürün pazarlaması arasındaki farkı vurgulayarak hizmet satın almak isteyen müşterinin düşünce tarzını ve hizmet sektörünün işleyişini inceliyor. Ancak, hizmet sektörünü geniş bir çerçevede tanımlayarak, "ürün" gibi görünen, sözgelimi Nike spor ayakkabısının pazarlanmasında bile satışa sürülenin ürünün ötesinde, bir insan ilişkisi, bir beklenti, bir duygu olduğuna da dikkat çekiyor.

23 dile çevrilmiş olan bu pratik strateji hazinesi, Stanford mezunu pazarlama ve reklam uzmanı, Harry Beckwith'in 35 yıllık şaşırtıcı deneyimlerinden çarpıcı örneklerle dolu. Örnekler bebek bakıcısı Kate'den Federal Express'e, çok farklı hacim ve konulardaki işlerden alınmış.

"Ürün somut bir şeydir. Onu görür ve ona dokunabilirsiniz. Ama hizmet elle tutulamaz. Hatta, çoğu zaman satın almadan önce yoktur bile. Bir kuaföre gittiğinizde, saçınızı önce kestirir sonra satın alırsınız. Önce sipariş verir, sonra alırsınız." diyen Beckwith'in bu kitabı, pazarladığınız ne olursa olsun, size ufuk açıcı görüşler kazandıracaktır.

"Şimdiye kadar yazılmış en iyi iş kitabı..."
-Joel Abrahmson, Merrill Lynch Sigortacılık Şti.-

"Hizmet sektöründeki herkesin, yani hepimizin okuması gereken bir kitap..."
-Roger Dow, Marriott Otelleri VP ve Satış Müdürü-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 428

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimist

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 428

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944186544


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!