Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Görünmeyen Kitap Açıklaması

 


Paul Auster'ın yeni romanı Görünmeyen, dünya eleştirmenlerinin değerlendirmesinde yılın en iyi kitapları arasına alınmakla kalmadı, yazarın en önemli romanı olarak da tanımlandı. Paul Auster bu romanında gerçekle bellek, yazarlıkla kimlik arasındaki belirsiz sınırı irdeleyerek "Amerika'nın en görkemli yaratıcı yazarlarından biri" tanımını gerçekten hak ettiğini bir kez daha kanıtlıyor.

1967 baharında New York'ta başlayan roman, iç içe geçen dört bölüm boyunca Paris'e ve Karayip Adaları'na kadar uzanan karmaşık bir ilişkiler zincirini anlatıyor. Şair olmak isteyen üniversiteli Adam Walker, siyasal bilimler profesörü Rudolf Born ve sevgilisi Margot ile başlayan aşk üçgeni, Walker'ın ablasını, Born'un üvey kızını da içine alan dörtgenlere, beşgenlere dönüşüyor. Vietnam savaşına öfkeli 68 Kuşağı'nı, enseste kadar varan coşkulu bir cinsel açlığı, sürekli bir adalet arayışını felsefi göndermelerle ören Görünmeyen, bir solukta okuyacağınız ve unutamayacağınız bir başyapıt.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 252

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

HER BAŞARILI ROMAN BİR HALÜSİNOJENDİR!
Altay Öktem

Görünmeyen, dünyadaki birçok eleştirmen tarafından yılın en iyi romanları arasında sayılmakla kalmadı, birçok eleştirmen tarafından Paul Auster’in en iyi romanı olarak kabul edildi. Günümüz dünya edebiyatını eksiksiz takip eden biri olmadığıma göre, bu konuda fikir yürütmeye hakkım yok. Bu tespitlere değinmeye niyetim de yok açıkçası. Görünmeyen, yılın değil, benim en iyi romanlarımdan biri mi, asıl ona bakıyorum! Ve lafı fazla uzatmadan cevabımı veriyorum: Evet. Kesinlikle evet.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.05.2014

iyi bir tatafı Görünmeyen

Tam bir hayalkırıklığıydı ve zaman kaybıydı maalesef.Bu kitap size hiçbirşey katmaz.Ne konusu ne kurgusu ne karakterleri ne yazarın dili, iyi olan hiçbirşey yok.

11.09.2011

Kitapların sonu

Paul Auster´ın kitaplarında olay örgüsü iyi kurgulanır, karakterlerin anlatımı iyidir. Her kitabın olmazsa olmazı ÿ"kaybeden yazarlar" alışagelmiştir, beklenendir.
Paul Auster, Amerikan Edebiyatında yer edinmiş iyi bir yazardır.  
Ancak onu büyük yazarlardan ayıran bir kilit noktası var ki; o da tüm kitaplarının sonunun bir türlü bağlanamaması.

19.07.2010

Hayal Kırıklığı

Bu kitap bence baş yapıt olamaz, olmamalı... Kitabı öyle heyecanla okudum ki son sayfasını çevirince "eee, n'oldu?" diye kaldım. Bütün kurgu, olaylar askı da kaldı. İlk defa Paul Auster okuyanlar için kötü bir başlangıç olacak. Zaman kaybıydı sadece...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.