Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Gölge Kitap Açıklaması

 


Hikayemiz namusumuzdur… Gölgen hep yanımda olacak... Herkesin gizli bir şarkısı vardır, ömrünce içinde taşır, bazen öyle derine gömer ki zamanla kendi de unutur onu. Ta ki aynı şarkıyla sarhoş olan biriyle rastlaşana kadar. Biz aynı şarkıyla kederlenmiş, ağlamışız bir zaman. Sana o yüzden inandım. Biliyorum, başka bir zamanda söylenmiş -söylenecek ya da söylenmekte olan- şarkıyla, birbirini tanımadan birlikte dans eden insanlarız. Yüzünü göremiyorum, gözlerim gözlerine değmeden konuşuyorum, bunu hiç sevmiyorum ama buraya kadar ulaştığına göre iyi biri olmalısın. Neden seninle hikâyemi paylaşmam gerektiğini bilmiyorum ama istediğini yapacak, hatırlayabildiğim her şeyi anlatacağım şimdi. Anlamak için acele etme. Bazı şeyleri anlamadan da severiz ya. İnsanları mesela... Aşk başka ne ki?

İstanbul semalarında iki minare arasına gerilmiş ipte yürüyen bir çocuk ve bir maymun... İki can dostu... Oradan şehri seyrediyorlar... Aşkı, günahı, ölümü boynuna kolye gibi asmış İstanbul'u... Şehrin hikâyesi bir zaman sonra onların hikâyesi olacak çünkü... Edebiyatımızın en güçlü seslerinden olan İsmail Güzelsoy Gölge ile yazarlık serüveninde doruğa ulaşıyor... Aşk var bu romanda. Şefkat var. Ölümsüzlük peşinde gizemli bir cemiyet. Rüyaların dilini çözmeye çalışan insanlar. Ve ölümün bile sona erdiremediği bir dostluk...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.09.2020

Harika

Tanımakta geç kaldığım, okuyunca vazgeçemediğim bir yazar. Edebiyatın inceliğini inci gibi diziyor. Yüreğe sesleniyor.

23.12.2019

Çünkü, DEĞER.

İsmail, “tanrıyı işiten” demekmiş ve “Güzelsoy” ne güzel bir soy ismi. Henüz adını duyduğumda gülümsedim, meraklandım. “Bu yazar tanrıdan neler işitiyor acaba?” dedim. Okumakta acele edişimin bir diğer nedeni yazardan bana çok sevdiğim, değer verdiğim, aklına güvendiğim birinin bahsetmiş olmasıydı. Onun sevdiğini okuyup bilirsem, onu daha iyi anlarım dedim. “Hatırla” ile başlayıp neredeyse külliyatı okumayı tamamladım. Her kitabında bir yaş daha aldım, biraz daha büyüdüm. Okurken gülümsedim, ağladım, içerledim, sevindim, düşündüm, düşündürüldüm, öğrendim, aşık oldum, çocuk oldum ve yetişkin ve kadın ve erkek oldum. Bir kitabı okurken çekildiğim kuytular hiç bu kadar güzel olmamıştı ve okurken ki yalnızlığım hiç bu kadar kalabalık olmamıştı. İsmail Güzelsoy kitaplarını HATIRLAyın, MESELlerini aklınıza yazın. Çünkü DEĞER.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.