39,0 TL
Standart Teslimat : 01 Ekim - 04 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Godot'yu Beklerken Kitap Açıklaması

 

Godot’yu Beklerken

Absürt tiyatronun ilk örneklerinden biri olarak gösterilen “Godot’yu Beklerken” tiyatro metinlerini, bir roman gibi okumayı sevenler için mükemmel bir anlatı sunuyor. Okurken metinlerin arasında kendinizi kaybedeceğiniz ve çoğunlukla da kendi içinizde sorgulamalara gireceğiniz kitap, insanlığın hayatında beklediği kurtuluş yolunu nasıl ve neye dayandırdığı konusunda da ipuçları veriyor. Anlamsız gibi görünen konuşmaların altında yatan anlamları arayacağınız kitap, zekice işlenmiş diyaloglar aracılığı ile de süsleniyor.

 

Hayatta Herkesin Kendisine Seçtiği Bir Kurtarıcısı Vardır

Hikaye, oyunun kahramanları Vladimir ve Estragon’un etrafında şekillenir. Varoluş sancıları çeken bu iki kahraman, yolları her kesiştiğinde birbirleri ile iletişim kurmaya çalışırlar ve bu bir ritüele binerek her gün yinelenir. Bu iki karakter bir ağacın dibinde Godot isimli bir kimsenin ya da şeyin, gelip kendilerini kurtarmasını bekler. Fakat Godot hiç gelmeyecektir. Hatta belki de öyle bir kimse ya da şey hiç var olmamıştır ve olmayacaktır. Hikaye aslında bu haliyle pek çok şeyi anlatmaktadır. İnsanların kurtuluş için bekledikleri ve hayal ettikleri nesne veya kişilere inanmaları ve bel bağlamaları usta bir dille okuyucuya aktarılmaya çalışılır.

“Godot’yu Beklerken” sonu gelmeyen ve anlamsız bir bekleyişin anlatıldığı bir hikayedir. Oyunun bu haliyle en dikkat çekici yanı, okuyucunun düşüncelerini harekete geçirecek imgelere sahip olan anlatısıdır. İki karakterin arasında geçen anlamsız ve saçma diyaloglar da okuyucuyu derin anlamlar çıkarmaya iten bir yapı ile aslında hayatın ne olduğunu anlatmaya çalışacaktır.

 

Bunu Biliyor muydunuz?

“Godot’yu Beklerken” tiyatro oyunu aslında ilk olarak 1948 yılında Fransızca kaleme alınmıştır ve 1953 yılında sahnede gösterime konulmuştur. Ülke çapında ün kazanan oyun, 1954 yılında Samuel Beckett tarafından İngilizceye çevrilmiş ve sahnelenmeye başlanmıştır.

 

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Kütüphanenizi zenginleştirmenin şimdi tam sırası! Tiyatro oyunlarının kitaplarına sahip olmak isteyenler, kategorilerimize mutlaka göz atmalılar. Tiyatro türünün en güzel örnekleri, avantajlı fiyatlar ve en iyi çeviriler ile size adeta göz kırpıyor. O halde beklemeyin ve ürünleri sepetinize eklemeye başlayın!

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.01.2015

Lucifer Rising

Çeviri kötü, oyunun özgün akıcılığını hissettirmiyor, onun dışında oyun güzel, karakterler hayatın içinden.

24.12.2008

..

Dört karakter de ayrı ayrı çarpıcı ve başarılı. Josephine´in de belirttiği gibi, tüm tekrarlara rağmen oyun hiç de sıkıcı değil, aksine çok eğlenceli ve klasik niteliğinde. Çevremizde ve dünyada sürekli bir şeyleri "bekleyen" kişileri ve kurumları, hatta kendinizi tekrar gözden geçireceksiniz okuduktan sonra. Mutlaka okuyun

09.05.2002

Şu zamanın genel problemlerini ve çatışmalarını çarpıcı bir biçimde gözler önüne seren iki perdeli bir oyun. Dört ana karakterden, yapılan, fakat daha çok yapılamayan işlerden çıkarılacak öğretiler. Tartışma yaratan bir "Godot" kavramı ve değişik kesimlerden milyonlarca insanın özelliklerini taşıyan sadece dört ana karakter. 'BEKLEMEYİN', alın...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.