4/5 - 34 Kişi Yorum Yap, Kazan!
21,38 TL
28,5 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 - 16 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Oyun üzerine ne biliyorsam ondan öğrenmiştim. Ustam karşımda duruyordu. Ama oyunun oynanması üzerine bilgi vermemişti. Satranca çok benzeyen bu oyunda taşların, yani bizlerin adı, satrançtaki gibiydi, kurallar hemen hemen aynıydı. Bir iki noktada satrançtan ayrılınıyordu. O noktalırı da başkan anlatmıştı bu sabah. Ne ki, satranç oynamasını bilip bimediğimi kimse sormamıştı. Morların bilmesi gereksizdi zaten. Bir zamanlar biraz oynamış olduğum yiçin, oyunu bilmiyorum diyerek işin içinden sıyrılmağa da kalkışmamıştım. Oynamak istemiştim, başından beri, onu gördüğümden, oyuna katılıp katılmayacağımı soruşundan beri...Sayfa Sayısı: 230

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Sınırlarla işlenmiş incecik bir oya,

MUSTAFA ARSLANTUNALI

Özgürlük
sınırlarla işlenmiş incecik bir oyadır,
aşk gibi,
dirim çığlığı, ele saygıdır;
yırtılmak bilmediği içindir
 sık sık yakılması;
tuttuğu yer, onu kullanmaktaki becerimiz    
kadardır hep.

 

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%73,5
%11,8
%5,9
%0
%8,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

27.11.2018

Çok kötü

Hiç benimseyemedim bitsin diye sabırsızlıkla bekledim emeğine sağlık ama maalesef begenmedim.

10.11.2015

alsemender

Karasu´nun dille kurduğu ilişkiyi, dili kullanış biçimini ortaya çıkaran katmanlı bir eser. Bu eserin ardından yine aynı yazarın Kılavuz adlı eserini okumanızı tavsiye ederim.

09.01.2014

..

Bilge Karasu okumadan sevdiğim nadir yazarlardan biridir. Ne Kitapsız Ne Kedisiz diyen ve tüm sevimliliğiyle gülümseyen bir adam benim için diğer yazarlara göre haklı/haksız bir olumlu yaklaşımla okutmuştur kitabını.

Kitaba gelirsek.. Ben masalların çoğunu beğenmekle beraber, en etkilendiklerimin Yengece Övgü ve Kirpiye Övgü olduklarını söyleyebilirim.  

Masalların arasında parça parça anlatılan ve kendisi de toplamda bir masala dönüşen kısmın bana pek bir şey hissettirmemesini yazarı yeterince tanımamama, derinlikli bir okuma yapmamış olmama vs. bağlıyorum. Belki bir kez daha okurum o kısımları.

Son olarak Türkçe´de yalınlaştırmaya, sözcük üretimine karşı olmayan biri olmama rağmen, bazı sözcüklerin benim bakışımı  bile aştığını söyleyebilirim. Akılÿ=Us kadar yerleşmiş bir kelime için olmasa da bazı çok aykırı kullanımların yer yer huzursuz ettiğini söyleyebilirim.
Büyüklere masallara her zaman yakın durmak lazımÿ; okumanızı tavsiye ediyorum

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız