23,6 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri Kitap Açıklaması

 

Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri, yazar Keikiçi Osaka'nın suç ve dedektif hikâyelerinden oluşan bir koleksiyon. Kitabın adından anlaşılacağı gibi bu koleksiyon, hayaletlerden canavarlara ve birkaç gizemli kaybolmaya kadar uzanan cinayet şüpheleriyle dolu. Eser, dükkanda boğularak öldürülen bir adam ve deniz feneri bekçisine musallat olan bir canavar dahil olmak üzere her biri bir öncekinden tuhaf olan sekiz hikâye içeriyor. Eğer siz de gizem ve dedektiflik hikâyeleri içeren kitaplardan hoşlanıyorsanız gelin, Keikiçi Osaka’nın Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri eserini birlikte inceleyelim.

 

“Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri” adlı kitabı neden okumalısınız?

Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri, Keikiçi Osaka ve hikâyeleri hakkında bir girişle başlıyor. Koleksiyonun merkezinde aslında gerçekleşmesi imkânsız olan suçlar yer alıyor çünkü yazarın hikâyelerinde en çok rol oynayan unsur, illüzyonlar. Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri kitabındaki öykülerin ortak paydasının görünüşteki imkânsızlıklar olduğu görülüyor: Ölü bir insan cinayet işler, kaçışı mümkün olmayan bir yerden biri kaybolur... Öykülerin hepsi doğaüstü unsurlar içermese de çoğu öyle gibi görünmek için tasarlanıyor. Hikâyelerdeki olayların arkasında karmaşık duygular olduğunu, bazılarının gizem ve bulmaca odaklı ilerlediğini söylemek mümkün. Yazar, anlaşılır ve yalın bir üslup kullanmasının yanı sıra oldukça detaylı bir anlatım şekliyle ilerliyor. Hikâyede gerçekleşen acımasız bir cinayetten sonra cesedin nasıl göründüğüne dair ayrıntılı açıklamalarda bulunmaktan çekinmiyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Keikiçi Osaka, Japon polisiye ve Honkaku türünün ilk örneklerini veren isimlerden biri. Osaka, Japon dedektif ve gizem kurgusunun edebi türü olan Honkaku yazarı olarak kabul edilir. 1932 yılından itibaren bu türde gizemli hikâyeler yazmaya başlayan yazar, ne yazık ki Japonya'da Honkaku gizemlerine olumsuz bakıldığı bir zamanda ömrünü geçirir. Hikâyeleri o zamanlar sınırlı ilgi görür ve Japon gizem yazarları tarafından yeniden keşfedilmeden çok önce ölür. Yazar, değeri çok geç fark edildiği için kitaplarının popüler olduğunu görecek kadar yaşamaz. Toplam 232 sayfadan oluşan ve Edanur Adalıoğlu’nun Türkçe çevirisini yaptığı Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri, İthaki Yayınları tarafından 2022 yılında yayımlanır ve Osaka'nın yaşarken tanık olamadığı türden bir ilgiyle karşılaşır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer siz de bu tür eserlere ilgi duyuyorsanız Edogawa Rampo tarafından yazılan Aynalar Cehennemi ve Diğer Öyküler isimli polisiye romana göz atabilirsiniz. Ayrıca Şiro Hamao’un yazdığı Şeytanın Çırağı adlı roman da ilginizi çekebilir.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.