22,15 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Gereksizleri Çizin Kitap Açıklaması

 

Ömrünün büyük kısmını lüks ofislerde ve zengin insanların arasında geçiren Walmond Steinberg; kazanmaya, her şeyini kaybettikten sonra başlayacağını fark ettiğinde otuzunu geçmişti. Gerekli sandığı ya da önemli gördüğü şeylerin onu nasıl dibe çektiğini de yine o yıllarda öğrenmişti.

Yaşadığı büyük iflasın ardından her şeye sıfırdan başlayan Steinberg, yeni hayatına "Gereksizlerin Üstünü Çiz" felsefesiyle "Merhaba." deyince her şey değişti.

Walmond'a göre etrafında çokbilmiş, heyecansız, öfkeli, aceleci, taklitçi, vizyonsuz, yorucu, şikâyetçi hiç kimse kalmamalıydı. Bilinenin aksine, insanı büyüttüğü düşünülen kalabalık kavramlar yanlıştı ve insanı büyüten şey, kesinlikle yalnızlıktı.

Sadeliğin gücünü keşfettikten sonra sıradan bir karavanda yaşamaya başlayan ve böylece "Karavandaki Reklamcı" olarak tanınan Steinberg, hayatındaki her şeyi sadeleştirdi. Mutsuz olması beklenirken o, aksine fazlaca mutlu ve şaşırtıcı seviyede zengin oldu.

Sözün özü, her cümlesi ayrı bir zekâ parıltısı içeren bu eser; okuyucusuna sadeleşmeyi teklif ediyor ya da başka bir ifadeyle Walmond Steinberg, bizleri minimalist yaşamın hafifliğine sürüklüyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.09.2021

Kitap hem bir şeyler versin hem de eğleneyim diyene birebir.

Uzun zaman sonra ilk kez bir kitabı okurken kahkaha ile güldüm. Çevirenin eline sağlık Türkçeye çok iyi çevirilmiş. Kitapsa acayip keyifli, eğlenceli bir dille yazılmış, 1 gün işlerimin arasındaki molalarda sabahtan akşama okuyup bitirdim. Son bir kaç yıldır hiç bir kitabı bu kadar keyif alarak okuduğumu hatırlamıyorum. Tam da şu corona günlerinde hayat üzerimizi üzerimize gelirken Steinberg "biraz da acımasızca" net kararlar vermemizi salık veriyor, üstelik bunu ayar vererek değil, tamamen kendi hayatını anlatarak yapıyor, adeta Kenneth Branagh'ın Komşunun Köpeği filmini izler gibi ya da mizahi bir sitcom izler gibi bir dil ve yazım tarzyla. Öyle bir kitap okuyayım ki hem bir şeyler versin hem de eğleneyim diyene birebir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.