32,0 TL
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Gençler için 50 Turfanda Miir Kitap Açıklaması

 

Usta şair Özdemir İnce'den Gençler İçin 50 Turfanda Miir

Özdemir İnce Karadelikte Bir Yolculuk - Tersine ya da Sapkın Ayetler (2014) ve Opera Kahkahası (2017) kitaplarının ardından yeni şiir kitabı Gençler İçin 50 Turfanda Miir* ile okurlarına merhaba diyor. Ressam Ekrem Kahraman'ın resimlediği kitap 1000 adet basıldı ve tüm nüshaları numaralandı.
- miir: Astarsız, botokssuz, rastıksız, rimelsiz, brüt, yeni bir çalgı tarzı

Hem seyirlik hem okumalık, hem ağlamalık hem gülmelik, hem durmalık hem düşünmelik, hem şaşırmalık hem de... Tanrı, Türkiye, tarih, mitoloji, menakıbnâme, kutsal metinler, anılar, haberler, söylenceler, ansiklopedik bilgiler, güncellik, söyleşi, çocukluk, coğrafya, doğa, felsefe, siyaset, eleştiri ve duyusal bir kavrayış...
- Haydar Ergülen

Özdemir İnce, şiirlerinde de yazılarında olduğu gibi yüksek gönüllüdür. Kulenin tepesinden değil, şiirin doruğundan meydan okuyor ki, taştan yapılma kuleyi metreyle ölçebilirsiniz de, şiirden kuleyi metre ölçmez. Şiirin ölçüsü -olabilirse, varsa eğer- imge ve anlam/imgeselanlam'dır. Her şiir bu anlamın oluşumunda bir aşama, taş sırası, basamak.
- Mecit Ünal

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.