4,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
19,5 TL
30,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 06 - 08 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Hayatının tam merkezinde “internet” olan günümüz gençliğinin aksine, onlar Türkiye’de internetin ilk günlerine tanıklık eden ve sanal dünyaya bağlanmak için zaman zaman uzun kuyruklarda sıra bekleyip yokluk yıllarında geleceği gören bir grup çılgın girişimciydi. İçlerinden yükselen heyecanın peşine düşüp büyülü internet dünyasının kapısını araladılar ve 1990’ların ikinci yarısında “internet girişimi” kavramını Türkiye’de filizlendirdiler.
O dönemde internet bağlantısı çok zayıf ve ona erişebilen kişi sayısı çok azdı fakat tıpkı Silikon Vadisi’nde olduğu gibi Türkiye’de de bu dâhi gençler internet girişimciliğine soyunmaktan imtina etmemişti. Amazon, Google ve Yahoo!’nun dot-com patlamasından sağ çıkması gibi Türkiye’de de 2001 Ekonomik Krizi’nden sağ çıkan söz konusu girişimler ve onları takip edenler, .com girişimciliğinin ve internet ekonomisinin oluşmasında büyük rol oynadı.
Üretmeye başlamak için sahip olunması gereken tek şey bir bilgisayar, internet bağlantısı ve tecrübeyle desteklenen bir motivasyondu. Kimi aileden girişimciydi, kimi ailesine rağmen bu yola girdi ama hepsi de geleceğin ayak seslerini o günden duymuştu. Öyle büyük işler başardılar ki bugün bile etkileri sürüyor. 
Mynet, Ekşi Sözlük, İtiraf.com, Pilli Network, Yemeksepeti, GittiGidiyor, Nokta Medya, Cember.net, Grou.ps, Webrazzi.
İşte teknolojinin dönüşümü, girişimcilik ve internet kültürü konularında uzmanlaşan Fırat Demirel’in kaleminden dünün girişimleri, bugünün başarılı isimlerinin hikâyeleri…
Henüz internetin yeni yeni kullanılmaya başladığı bir dönemde bazen dev bir şirketin yönetimini reddedip kendi işini kuran genç bir iş adamının hayatına, bazen gül gibi mesleğini bırakıp çok yeni bir alana odaklanan cesur mühendislerin dünyasına konuk olacaksınız. Saatlerce bilgisayar başından kalkmayan gençlerin neler yapabileceğini; kimi Almanya’dan kimi de Kıbrıs’tan dönen girişimcilerin kendi ülkelerine nasıl değer kattıklarını okuyacaksınız.
Ve belki de bu kitabı bitirdiğinizde daha fazla ses getirecek hikâyelerin çıkmasına -bir girişimci, bir uzman veya bir destekçi olarak- siz vesile olacaksınız.
Tabii eğer mücadeleye atılmaya hazırsanız…

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%80
%20
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.07.2019

Farklı Hayatlar Ortak Başarılar

Kitapta birçok farlı girişimcinin yaşamı ve iş hayatı önemli noktaları ile özetlenmiş. Birçok ünlü firmanın hangi süreçlerden geçtiğini, olayın iç yüzünü farklı kişilerden görebiliyorsunuz.Oldukça merak uyandırıcı ve okuyanın elinden bırakamadığı bir kitap.En önemlisi bu kadar tecrübelilerin zorluklara karşı nasıl davrandıklarını birinci kalemden okumak oldukça faydalı.

06.02.2019

Geçmişten Geleceğe Tecrübeler

Türkiyenin’in ilk internet girişimlerinin anlatıldığı ve kurucularının tecrübelerini paylaştığı bu kitabı ben çok beğendim. İnsanların belki yıllar belki de milyonlar harcayarak edindiği tecrübeleri, okuyarak öğrenmek büyük lüks.

23.12.2018

Harika

Kitabı Arıkovanı'nda proje olarak çıktığı zamandan beri takip etmekteydim. Fırat Demirel, Türkiye'deki ilk internet girişimcilerini ve onların hikayelerini gayet yalın, bilgilendirici ve keyif verici bir anlatımla aktarmış. Aynı zamanda hikayenin kahramanlarının girişimci adaylarına verdikleri güzel tavsiyeleri eklemeyi de unutmamış. Herkese tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız