20,0 TL
Standart Teslimat : 27 Mayıs - 30 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Fütuhu'l Gayb - Alemlerin Keşfi Kitap Açıklaması

 

Kādiriyye tarikatının pîri Abdülkadir-i Geylânî'ninsohbet meclislerinde, tekke ve medresede yaptığı konuşmaların oğlu Abdürrezzâk tarafından derlenmesinden meydana gelmiş olup yetmiş sekiz bölüme (makale) ayrılmıştır. Abdülkadir-i Geylânî'nin verdiği bilgileri ilham yoluyla doğrudan Allah'tan aldığını ifade etmek için esere muhtemelen derleyicisi tarafından gaybdan gelen bilgiler anlamındaki bu ad
verilmiştir. Nitekim müellif el-Gunye adlı eserinin başında da fütûhu'l-gayb tabirini kullanarak yazdıklarının ilham sonucu olduğuna işaret etmiştir. Dinin emirlerine uyma, yasaklarından kaçınma ve kadere rızâ gösterme konularına dair kısa bir bölümle başlayan eser mücâhedenin ehemmiyet ve lüzumundan bahseden bölümle sona erer. Eserin sonunda Abdülkadir-i Geylânî'nin çocuklarına öğütleri, hastalığı ve ölümüyle ilgili bilgiler yer alır. Fütûhu'l-gayb'da dünya, zühd, takvâ, fakr, havf ve recâ, rızâ, teslimiyet, müridlik, müşâhede, mârifet, nefis gibi tasavvufun genel konuları halkın anlayacağı şekilde açık bir üslûpla anlatılmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.