51,1 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Filozof Çocuk Kitap Açıklaması

 

“Felsefe hakkında düşünürken hem korkuyor hem de heyecanlanıyorum. Bu yüzden düşünmekten kendimi alamıyorum.”

- Tiffany, 10 -

 

Çocuklar dünyaya sorularla gelir. Birçok ebeveyn, felsefi fikirleri çocuklarıyla tartışmak arzusundadır ancak bunu nasıl yapacaklarını bilemezler. “Filozof Çocuk” ebeveynlerin terlediği felsefi sorulara nazikçe yaklaşmanın yollarını öğretiyor. Hiçbir şeyi bilmediğimizde her şeyi bilmiş olur muyuz?  Peki, hiçbir şey aslında hiçbir şey midir? Mesela, karanlığı nasıl tanımlardık? Bir düşünelim: Bir odadayız ve ışıklar kapalı, hiçbir şey görmüyoruz. Acaba gerçekten hiçbir şey görmüyor muyuz, yoksa hiçbir şey de bir şey midir? Biraz da rüyalardan bahsedelim:

Nedir gece yattığımızda çoğu zaman görüp ‘rüya’ diye adlandırdığımız şey? Uyuduğumuzda mı rüya görürüz yoksa rüya görmek için mi uyuruz? En can alıcı soru da şu: Ya yaşadığımız bu hayat bir rüya ise?

Jana Mohr Lone, çocukların duygusal olarak olgunlaşmaları için soyut düşünme becerilerini geliştirmeleri gerektiğini savunuyor. Bu kitap, bu alandaki önemli bir eksiği gidermektedir. “Filozof Çocuk” çocuklarla felsefe yapmanın mümkün olduğunu ve bunun ne kadar eğlendirici ve bilgi açısından doyurucu olduğunu anlatıyor. Eğer çocuğunuzun özgürce düşünebilmesini istiyorsanız, bu eğlenceli ve bakış açınızı geliştirecek kitabı mutlaka okumalısınız. Çünkü hepimiz düşünebildiğimiz kadar varız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.01.2021

Eğitici

Farklı pencereler açıyor kapağına aldanmayın büyük çocuklar

20.10.2020

harika

anne ve babaların muhakkak okuması gereken bir kitap

27.04.2019

Sorgulayan çocuk yetiştirmek isteyenlere önerilir.

Çocuklarınızla anlamlı, düşündürücü, sorgulayan sohbetler yaparak birlikte yeni fikirler keşfetmek isteyen herkese öneriyorum. Kesinlikle Ufuk açıcı. Ayrıca içindeki kitap önerileri de kitabın bonusu diyebilirim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.