4/5 - 9 Kişi Yorum Yap
16,88 TL
22,5 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 03 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 05 Ağustos
Standart Teslimat : 06 - 10 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Bana göre bir feminist, ‘evet, günümüzde bir toplumsal cinsiyet sorunu var ve onu çözmeliyiz, daha iyisini yapmalıyız’ diyen kişidir. Kadın erkek, hepimiz daha iyisini yapmalıyız.”

Chimamanda Ngozi Adichie, bir gün çocukluk arkadaşından bir mektup aldı. Arkadaşı, kızını feminist olarak yetiştirme konusunda Chimamanda’dan yardım istiyordu. Chimamanda, kendisinin ve hemcinslerinin deneyimlerinden süzüp getirdiği 15 madde sıraladı küçük kız için. Erkek egemen bir dünyada, eşit ve tam bir birey olarak varlığını sürdürmesini, sırf kadın olduğu için kendisinden beklenilen rolleri elinin tersiyle itmesini, sırf kadın olduğu için ona yaşatılacak kısıtlamaları reddetmesini sağlayacak öneriler. Feminist Manifesto, yalnız kadınlar için değil, kız ve erkek çocuklarını önyargılardan, ayrımcılıktan, toplumsal cinsiyet tuzaklarından arındırılmış bir dünyada büyütmek isteyen ebeveynler; öğrencilerine okulun ötesinde bir hayat vermek isteyen eğitimciler için de başucu kitabı.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%55,6
%22,2
%22,2
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.06.2020

Herkes okumalı

Herkesin okuması, yeni nesli bu yönde yetiştirmeyi amaçlaması lazım bazı şeyleri değiştirebilmek için.

22.05.2020

okunmalı

Yazar, arkadaşının kızını nasıl feminist yetiştirebileceğine dair maddeler veriyor. Fakat çocuğunuz olmasa bile -ki benim yok- okunması gereken bir kitap çünkü günlük hayatta fark etmediğiniz cinsiyetçilik unsurlarına değiniyor.

18.03.2020

kitap hakkında

ünlü tedx konuşması da kitapta yer alıyor. mutlaka okumalısınız

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.