4/5 - 10 Kişi Yorum Yap
18,25 TL
25,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 Mart - 05 Mart
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Feminist Manifesto Kitap Açıklaması

“Bana göre bir feminist, ‘evet, günümüzde bir toplumsal cinsiyet sorunu var ve onu çözmeliyiz, daha iyisini yapmalıyız’ diyen kişidir. Kadın erkek, hepimiz daha iyisini yapmalıyız.”

Chimamanda Ngozi Adichie, bir gün çocukluk arkadaşından bir mektup aldı. Arkadaşı, kızını feminist olarak yetiştirme konusunda Chimamanda’dan yardım istiyordu. Chimamanda, kendisinin ve hemcinslerinin deneyimlerinden süzüp getirdiği 15 madde sıraladı küçük kız için. Erkek egemen bir dünyada, eşit ve tam bir birey olarak varlığını sürdürmesini, sırf kadın olduğu için kendisinden beklenilen rolleri elinin tersiyle itmesini, sırf kadın olduğu için ona yaşatılacak kısıtlamaları reddetmesini sağlayacak öneriler. Feminist Manifesto, yalnız kadınlar için değil, kız ve erkek çocuklarını önyargılardan, ayrımcılıktan, toplumsal cinsiyet tuzaklarından arındırılmış bir dünyada büyütmek isteyen ebeveynler; öğrencilerine okulun ötesinde bir hayat vermek isteyen eğitimciler için de başucu kitabı.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%50
%20
%20
%0
%10
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.08.2020

MÜ KEM MEL

Hem çok akıcı, hem çocuk yetiştirmeye dair pratik bilgiler -özellikle kız çocukları-, hem her feministin (eşitliğe inanan herkesin) okuması gereken bir kitap. O kadar keyifle, o kadar akıcı ilerliyor ki, 2 saatlik mesai saatimde kitabı bitirdim! Tavsiye ederim.

18.06.2020

El Kitabı

Feminist yazar arkadaşına kızı için yol göstermek amacıyla çıktığı yolda tüm ebeveynlere ışık ve farkındalık katıyor kitapta. El kitabı mahiyetinde , okumanız bir(1) saat bile almaz. Bu niteliği gereği bence kitap fiyatı fazla.Bundan dolayı 3 Puan verdim. Feminist yazın okuması yapmak isteyenlere de ayrıca tavsiye ederim.

08.06.2020

Herkes okumalı

Herkesin okuması, yeni nesli bu yönde yetiştirmeyi amaçlaması lazım bazı şeyleri değiştirebilmek için.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.