22,45 TL
Standart Teslimat : 10 Ekim - 13 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Fazladan Bir Hayat Kitap Açıklaması

 


Çıkarları için ruhunu satmaya hazır, alıcı gözleyen müptezeller…

Küçük yaşamlardaki kifayetsiz kurnazlıklar…

Ne kadar saklanmaya çalışılsa da, eviçlerinden oluk oluk dışarıya taşan kötü kokular…

Şehrin aymazlığı, yürek burkan kara(n)lığı…

Ve sonunda içselleşen kötülük…

Fazladan Bir Hayat'ta, Metin Celâl, içinde yaşadığımız, değerlerini yitirerek günden güne bozulan toplumda, hepimize çok tanıdık gelebilecek "fazladan" hayatları, ince gözlem yeteneğiyle dokuduğu, duru bir dille kaleme alıyor..Sayfa Sayısı: 356

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fazladan Bir Hayat için fazladan okuma önerileri
İbrahim Yıldırım

Metin Celal, edebiyat serüvenini en başından itibaren takip ettiğim bir yazar: Otuz yıldır  onun şiirlerini, denemelerini, eleştirilerini, incelemelerini dikkatle  okuyorum. Tabii romanlarını da.  Dolayısıyla   yazarın  son anlatısı   olan  Fazladan Bir Hayat' ta ne yapmak istediğini, amacının ne olduğunu   en azından  hissediyor ve   romana başka bir açıdan yaklaşmak istiyorum....  Şöyle ki:  Bir  romanı olay örgüsü ( plot) ve öykü bağlamında  incelemek, bu iki  unsurdan yola çıkarak  kritik etmek; olağan kitap tanıtım yazıları için   en bilinen,  doğru kabul  edilen bir yöntemdir.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.11.2010

Koptum

Aşağıdaki linke tıklayıp sabitfikir'de yayımlanan eleştiriyi okuyun... Gülmekten koptum. Bizim böyle cesur eleştirilere ihtiyacımız var. Kayırılmalara değil.

http://www.sabitfikir.com/content/fazladan-bir-roman

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.