14,08 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Faşizm ve Kardelen Çiçekleri Kitap Açıklaması

 


Devrim sordu; Sizin yaşayalım diye bize bıraktığınız ülke bumu anneciğim? Bir yanda, doymak bilmez bir açlıkla, kendi din kardeşlerini soyan sahte dinciler, diğer yanda ülkenin tüm değerlerini, 'babalar gibi pazarlayan' sorumsuz siyasiler. Ekonomik, kültürel, tarihi ve arkeolojik tüm değerlerimiz, yok pahasına yabancılara peşkeş çekiliyor. Yüzlerce yıllık bir tarihi yansıtan Sulukule ve Roman kültürü bile, biraz daha seyirci kalmaya devam edersek, gözlerimizin önünde, yok olup gidecek. Peki, biz kendi ülkemizde yabancılara uşak, emperyalizme uydu mu olacağız? Hayır, hayır kızım. Bu ülkede devrimciler, 12 Mart 1971 ve 12 Eylül 1980 faşist darbeleriyle, acımasız bir şekilde katledilmelerine rağmen verdikleri onurlu mücadeleden asla vazgeçmediler dedi annesi. Sen ne diyorsun be kızım, işkenceleriyle ünlü Ziverbey Köşkü'nde benim ırzıma bile geçtiler diyerek sözü aldı ikinci annesi ve faşizmden, büyük sevdalara kadar bildiklerini dili döndüğünce anlatmaya...
(Tanıtım Yazısından)Sayfa Sayısı: 248

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yalın Ses Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.07.2008

Çok beğendim

Ticari  kaygıları dert edinmeden, solun bilinen tarihini en derin analizler ve sorgulamalarla aktarmış, ayrıca ekololojik çevreyi hiçe sayan vurguncu siyasi iktidarların çirkin yüzlerini en açık şekliyle sergilemiş. Biz gençlere her yönden ders olacak çok güzel bir roman. Mutlaka okuyun, tekrar tekrar okumak gerektiğini sizde göreceksiniz.

21.07.2008

İlginç;

Çok ilginç bir kurgu; Roman'ların yaşam üzerinden solun yakın tarihini ve Sulukule'deki etnik ve kültürel asimilasyon politikalarını ve 12 Mart FAŞİZMİNİ anlatan bir eser. Okumanızı tavsiye ediyoruz özellikle biz gençlerin..

09.07.2008

Harika

Son zamanlarda okuduğum en güzel yapıt.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.