Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fareler ve İnsanlar

Fareler ve İnsanlar

Fareler ve İnsanlar

9/10 - 159 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Ayşe Ece
Yayınevi :

Sel Yayıncılık , Dünya Edebiyatı - Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan John Steinbeck'in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Steinbeck romanlarında yalın ve keskin bir gerçeklik sunarken yine de her seferinde çarpıcı bir öykü ile çıkar okurunun karşısına. Tarihin bir kesitindeki dramı insani ayrıntıları kaçırmadan sergilerken, "tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun" türküsünü dillendirir. Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir.

Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt karakterdeki iki mevsimlik tarım işçisinin, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk yoldaşı Lennie Small'un öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar. Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder bu destansı romanında. Kitabın ismine ilham veren Robert Burns şiirindeki gibi; "En iyi planları farelerin ve insanların / Sıkça ters gider..."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 128

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755705859


Yorumlar (25)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
en iyi planları farelerin ve insanların sıkça ters gider

sonuna doğru gözlerimi dolduran bir kitap oldu benim için , hiç tereddüt edilmeden alınabilir hatta kesinlikle okunması gerekir

Okumamak büyük kayıp...

Sıkılmadan,sakinlik ve huzurla okunan bir yapıt...Okunması gereken 50 kitap hedefimde ilk 10'girdi...Gerçekten güzel...

Zaman - Performans

Son cümleyi okuyup kitabı kapattığınızda harcadığınız vakti iyi değerlediğinizi düşüneceksiniz.