24,0 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Farabi Kitap Açıklaması

 


Çağdaşları arasında antik dünyanın felsefi mirasını İslam kültür ortamına taşımış bir düşünür olarak öne çıkan Farabi, Yeni Eflatuncu felsefe geleneğinin Aristocu tarafı ağır basan önemli bir temsilcisidir. Farabi'nin Doğu'da ve Batı'da Aristo'dan sonra "ikinci muallim" (magister secundus) olarak tanınması onun felsefe tarihindeki yerini göstermesi bakımından önemlidir. O, özgün bir sistemin kurucusu olarak, mensubu bulunduğu kültürün entelektüel problemlerini felsefenin kavramıyla çözümlemeye çalışan bir tarz geliştirmiştir. Bu tarz onun, sadece mantık, metafizik ve siyaset felsefesi alanlarındaki dehasını göstermekle kalmaz, aynı zamanda klasik dönem İslam felsefesi çalışmalarını mümkün kılan kavramsal zemini de içerir.

Elinizdeki çalışma Farabi'nin hayatı, eserleri ve felsefi sisteminin temel kavramlarını açık ve anlaşılır bir dille okuyucuya sunmayı amaçlamaktadır.
(Arka Kapak)


Dili: Türkçe
Yayınevi: İsam Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.