4,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap, Kazan!
28,56 TL
42,0 TL %32
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Günümüzde tarihte örneğine hiç rastlanmamış bir mefhumla karşı karşıyayız: Farklı inançlar aynı amaca konsantre olmuş durumda. Kral Davud soyundan Yahudilerin beklediği Mesih, özellikle Evanjelist Hıristiyanların beklediği İsa Mesih, başını İran’ın çektiği Şii İslam inancındaki Müslümanların beklediği kayıp 12. imam olan Hz. İsa ile bir kısım Sünni Müslüman tarikat ve cemaatlerin beklediği Mehdi ve Hz. İsa’nın gelişine yönelik 21. yüzyılın ilk çeyreğine atıf yapan kuvvetli inanç ve spekülatif siyasi atraksiyonlar şaşılacak derecede örtüşüyor. Nasıl oluyor da tüm semavi dinler ayrı ayrı amaçlarla aynı kurtarıcıyı bekliyor? Biz kimin neye inandığını yargılamıyoruz. Ancak bu farklı inanç sahibi yüz milyonlar nasıl olup da bir nevi mutabakat içinde olabiliyorlar? İşin bir başka tarafı da giderek alenileşiyor. Yukarıda saydığımız Mesih/Mehdi beklentisi öyle bir toplumsal histeriye dönüşüyor ki, tarafların hepsi onun bir an önce gelmesi için adeta Tanrı’yı kıyamete çağırıyor. Evanjelizm’in körüklediği bu histerinin nasıl vahim sonuçlara yol açabileceğini öngörmenin pek de mümkün görünmediği çağımızda bu mezhebin doğuşundan günümüze dek yükselişinin öyküsünü tarihi gerçeklerin ışığı altında okuyacaksınız... (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%76,9
%7,7
%15,4
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

01.09.2019

Komplo Teorileri

İspat edilmesi zordur yada imkansız. Ancak gerçekleşince anlarsınız. Okurken hadi canım deyip gerçekleştini görünce çokta şaşırmıyoruz. Emeğine sağlık hocam.

12.07.2019

Evlatlarımıza miras

Herkesin okuması gereken eşsiz bir kaynak, Ramazan Kurtoğlu kitaplarının hepsini aldım ama iz bırakan Evanjelizm. Evlatlarımızın okuması gerek miras niteliğinde her kitaplıkta bulunmalı.

23.01.2019

Okuyun Okutun

Okuyun çevrenizdeki herkese okutun. Muhakkak edinilmesi gereken bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız