13,2 TL
Standart Teslimat : 07 Şubat - 10 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Ermiş Kitap Açıklaması

 

Dinginlik ve huzurla dolu mistik bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Lübnan asıllı Amerikalı yazar, romancı, mistik şair ve ressam Halil Cibran tarafından yazılan Ermiş adlı eser; günlük hayatta sık sık karşılaşabileceğiniz olgulara yönelik soru ve cevaplardan oluşuyor. Ermiş; huzur yüklü felsefi dili ve düşüncelere dalmanızı sağlayan söylemleri ile sizi bambaşka bir dünyaya götürüyor... Gelin, Halil Cibran'ın ütopik detaylardan ve sembollerden faydalanarak yazdığı bu eserinde sizi nelerin beklediğine daha yakından bakalım.

 

"Ermiş" adlı kitabı neden okumalısınız?

Ermiş adlı eser, Halil Cibran'ın didaktik ancak bir o kadar da büyüleyici diliyle kaleme alınıyor. Kitap; ana karakter El Mustafa'ya yöneltilen sorulardan ve kahramanın bu sorulara verdiği yanıtlardan oluşuyor. Ermiş; günlük hayatta karşınıza çıkabilecek olgulara dair fikirlerini nahif bir dille okuyucuya aktarıyor. Nasihat niteliğindeki konular; aşka, evliliğe, çocuklara, yemeye ve içmeye, çalışmaya, sevinç ve kedere, almaya ve satmaya, suç ve cezaya, yasalara, özgürlüğe, akıl ve tutkuya, acıya, kendini bilmeye, öğretmeye, dostluğa, konuşmaya, zamana, iyiye ve kötüye, duaya, hazza, güzelliğe, dine, ölüme dair konu başlıkları üzerinde ele alınıyor. Halil Cibran, didaktik aforizmalardan oluşan eserini sohbet tarzında samimi bir üslup ve anlaşılması kolay bir dil ile kaleme alıyor. Eseri okurken kendinizi sürekli sorgulayacak ve sizi düşüncelere sevk eden bu sorgulamadan haz duyacaksınız. Okuruna yön vermek yerine okurunun yön bulmasını sağlayan Halil Cibran, modern dünyanın da yaygın sorularına yanıt bulabileceğiniz bir rehber olarak sizi bekliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Halil Cibran'ın en ünlü eserlerinden biri olan Ermiş'in, 100'den fazla dile çevrilerek Dünya Edebiyatı tarihinde en fazla tercüme edilen kitaplardan biri olduğunu biliyor muydunuz? İlk kez 1923 yılında basılan Ermiş'in Amerika'da gerçekleşen yayımı, 2012 yılına kadar 9 milyon baskıya ulaşır. İş Bankası Kültür Yayınları tarafından ilk basımı 2014 yılında yapılarak okuyucusuyla buluşan Ermiş; Ayşe Berktay tarafından Türkçeye çevrilir ve toplam 56 sayfadan oluşur. Siz de ruhunuzun derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkmak için bu eseri okuyabilirsiniz!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Halil Cibran'ın mistik kaleminden çıkan Ermiş adlı eserini beğendiyseniz Ermiş'in devamı olarak kaleme alınan ancak yazarın ölümünden sonra okuyucuyla buluşabilen Ermişin Bahçesi adlı eseri okuyabilirsiniz. Ermiş'in ardından yayımlanan, Halil Cibran'ın zaman içinde küçük kağıt parçaları ile defterlere karaladığı aforizmalardan oluşan ve yazarın parçalı bir otoportresini ortaya koyan Kum ve Köpük eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.04.2021

Mutlaka herkes okumalı

Okuduğum en derin kitaplardan. Altını çizerek okudum ve sindire sindire. Herkes okumalı bence...

02.04.2021

ermiş

tam ermeseniz de o seviyeye iyice yaklaştırıyor...kitap hediye etmek istediğinizde ve ne alsam diye düşündüğünüz de ilk aklınıza gelen olsun.

24.12.2020

Atın sepete

Halil Cibranın dili başka... Fiyat çok uygun.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.