37,8 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Erkeklerin Hikayeleri Kitap Açıklaması

 


Erkeklerin bağımsızlık merakları, serüven tutkuları, sevgi gereksinimleri, sahiplenme istekleri, bağlanma korkuları, toplumsal rolleri ve birlikteliğin tuzaklarından kalkarak çoğaltılabilecek nice durumun yarattığı iki cins arasındaki ezeli sorunlar içinde sıkışıp kalmış hikayeler...

"Bu da erkeklerin hikayeleri," diye okunabilir bu kitap. Ya da erkeklerin nasıl gördüğü, nasıl hissettiği, nasıl yaşadığı ve nasıl anlattığı üzerine olan bu hikayeler için "bir de erkeklerden dinleyelim bakalım," denebilir. Yazarların yalnızca erkeklerden seçildiğine bakılırsa, "erkek yazarların hikayeleri" diye de yorumlanabilir.
- Murathan Mungan-Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.12.2020

Okunmalı

Mutlaka okunmalı ben beğendim

02.05.2015

başarılı

Güzel seçimler, kaliteli hikayeler. Okuyun derim

20.01.2006

Kadınlarla ilgili kitabın adı "Kadınlığın 21 Hikayesi"idi. Bu ise "Erkeklerin Hikayeleri" Kitabın adının neden "Erkekliğin 16 Hikayesi"olmadığını merak ediyor insan. Kitapta yine farklı konularda hikayeler var ama ne de olsa kadınların hikayeleri kadar çekici değil. Bunda diğer seçkilerde olduğu gibi bir kadın yazar yok. Erkek yazarlar erkek hikayeleri anlatmışlar. Ben en çok "Benzin İstasyonundaki Kadın" hikayesini sevdim ama Araya Giren, Otostop Oyunu ve Laçen´le Hıdır hikayelerine de çarpıldım resmen. Değişik hikayelerdi hakikaten. Okursanız fazla vaktinizi almaz hem de başka dünyalara gitmiş olursunuz. Ben hâlâ yazardan Kadınlığın ve Erkekliğin 21 Hikayesi diye bizden yazarların hikayelerini bekliyorum. Ama bunu da okuyun derim ben.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.