Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Emile - Bir Çocuk Büyüyor Kitap Açıklaması

 


Yaşadığımız süre boyunca insanlar tarafından eğitiliyoruz ve bizi etkileyen olaylardan edindiğimiz tecrübeyle olgunlaşıyoruz. Bize eğitim veren insanların bizim için çizdiği yol ile yaratılışımıza uygun olan yol zıt yönleri işaret ettiğinde ise ruhsal karşılıklar yaşıyoruz. Yürümemizi istedikleri yolun sonu bize mutluluk getirmeyecek, ancak diğer yolda yürümemiz için de teşvik edilmiyoruz. Bütün hayatımız boyunca böyle çarpıştığımız ve dalgalandığımız için kendi kendimizle uyuşamadan, ne kendimiz için ne de başkaları için iyi şeyler yapamadan hayatımızı tamamlıyoruz.

Çocukları, yeteneklerini ortaya çıkarmaları ve olmak istedikleri şeyi olmaları için özgür bırakmalıyız. Biz onlara hakim, asker ya da din adamı olmalarını değil yaşamayı öğretebiliriz ve onlar bir meslek sahibi olmadan önce insan olmalılar. Çünkü, bir insan ne olmak istiyorsa ya da ne olması gerekiyorsa onu olabilir, sonra vazgeçip başka bir şey olabilir; ama o daima kendisi olarak kalacaktır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 254

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Format:

Sayfa Sayısı: 189

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Selis Kitaplar

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.12.2005

"Ben nerde doğru yaptım"

Ve "ben nerde yanlış yaptım" sorularının cevaplarının bulunduğu, çocuk yetiştirme sanatını "bizden" bir dille, dolayısıyla da çok arkadaşça anlattığı inanılmaz bir rehber kitap bence.. Rousseou´yu olduğu gibi kabul edip sindirebilenlere...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.