16,75 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Elveda Gülsarı Kitap Açıklaması

 

Gülsarı, cins ve ünlü bir yorga atın adıdır. Yazar, korkunç bir duygudaşlık yeteneğiyle bir yandan Gülsarı'nın doğumundan ölümüne kadar geçen fırtınalı hayat macerasını, diğer yandan onun biricik yetiştiricisi Tanabay'ın çilesini anlatır. Tanabay can çekişen sevgili atının başında geçmişiyle hesaplaşır. Kendini devrime, mutlu yarınlara adamış, ama siyasi rejim onun ömrünü mutsuzluklar ve sıkıntılar içinde geçirmesine sebep olmuştur. İçerisinde yaşadığı toplum değişim adı altında bütün değerlerini kaybetmiştir. Aytmatov, kendine özgü anlatım tarzı ve etkileyiciliği ile hikâyenin geçtiği tabiatı betimliyor, Kırgız - Kazak Türklerinin töre ve folklorunu ebedileştiriyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.02.2021

Güzel

Güzel bir roman

20.02.2021

Çok güzel

Harika bir eser...Okumayan kaybeder !

11.02.2021

Türk yöresine dair...

Aytmatov'un Elveda Gülsarı kitabında da daha önceden okuduğum Gün Olur Asra Bedel ve Dişi Kurdun Rüyaları kitaplarında olduğu gibi hayvanın bakış açısından ele alınan olaylar da ustalıkla anlatılmış. Ben elimden geldiğince tüm eserlerini okumaya çalışıyorum, okuduğum her eserde de Türk yöresinin yaşam biçimine dair yeni bilgiler öğrendim. Eserlerinde aralara efsaneler, halk hikayeleri çok güzel ve duruma uygun bir şekilde entegre edilmiş. Bu sayede Türk mitleri, adetleri ve yaşam biçimleriyle ilgili birçok şey öğrenebilme fırsatımız oluyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.