4,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
7,89 TL
11,11 TL %29
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 04 - 08 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Dinin, toplum gönlünde referans olma fonksiyonunun topluma hakim olan güç ve iktidarların da dikkatinden kaçmadığı tarihsel ve güncel bir realitedir. Gerektiğinde bir şeyleri kutsamak, kutsallaştırmak, meşrulaştırmak, parlatmak, yüceltmek veya tam tersine kötülemek, karalamak, yerin dibine geçirmek için siyasetin, politikanın, yönetimin, yönlendirmenin en önemli araçlarından, figürlerinden biri din ve inanç motifli söylemlerle yönetimin güdümündeki din adamları ve dinî kimlikli şahsiyetler olmuştur.

İstismara müsait yapısıyla dinin dünyevî bir takım menfaat ve amaçlar için araç olarak kullanılmasını ve bu uğurda eğilip bükülmesini İslam, riyakarlık ve Allah'a iftira olarak tanımlamakta; gösteriş için din kisvesine bürünmeyi de İslam düşünce dünyası "Allah'la alay etmek" olarak konumlandırmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 198

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alter Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.09.2015

güzel bir eleştiri

Elif olup aldatanlar(aslında aldananlar) çok güzel tasvir ediliyor, bilhassa siyaset, edebiyat, din ve günlük hayattaki aldanmalarımızdan ve bizleri aldatanlardan bahsediliyor kitapta. Hepimizin içten içe bildiği ve bazen dile getirdiği eleştirileri toplu halde sade bir dille anlatmış yazar.

11.09.2015

Güzel bir çalışma..

Ilımlı din anlayışının, ve dinîn neredeyse her alanda kullanıldığının en yalın anlatımı ÿ"Elif Olup Aldatmak... ÿ" Yazarı tebrik ediyorum..

10.09.2015

Bambaşka bir bakış!

Bir solukta okunması mümkün değil... Çünkü her bir sayfası düşünce dünyasında gezdiriyor insanı. Kitabın henüz yarısındayım. Bir edebiyatçıysanız, bir siyasetçiyseniz, bir ilahiyatçıysanız, bir sosyologsanız, bir psikologsanız ya da hiçbiri değilim sade bir vatandaşım diyorsanız... Mutlaka okumalısınız. Geniş kapsamlı bir kitap. umarım bitirdiğimde yeniden okumak için can atarım. Çünkü hiç bitsin istemiyorum:))) Kaleminize, dimağınıza, yüreğinize sağlık...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız