3,5/5 - 22 Kişi Yorum Yap
24,25 TL
35,0 TL %31
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 16 Nisan - 21 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Ekonomi 101 Kitap Açıklaması

Ekonomi 101 ekonomi konusunda hiçbir şey bilmeyenlerin gazetelerin ekonomi sayfalarında çıkan haberleri okuyup anlayabilmelerini, ekonomiyle ilgili sohbetlere katılabilmelerini ve genel olarak ekonomi bilimi hakkında fikir edinebilmelerini sağlamak için hazırlandı.

Bu kitabı okuyarak yatırım araçları, arz-talep dengesi, döviz kurları, mikroekonomi gibi temel ekonomi bilimi kavramlarını öğrenecek, aklınızdaki pek çok soruya yanıt bulacak ve aşağıdakiler gibi başka ilginç sorularla karşılaşacaksınız: Neden bazı ekonomilerde para olarak kâğıt banknotlar kullanılırken bazılarında yüzlerce kilo ağırlığında taş bloklar kullanılır?

Enflasyonist politikalar neden diktatörlükle son bulur? Bir ekonomist neden “Açık konuşursam söylediklerimi yanlış anlayabilirsiniz,” deme ihtiyacı duyar? Bir ekonomist neden tehdit altındaki hayvanları koruyabilmek için onları yememiz gerektiğini öne sürer? Devlet nasıl olur da firmalara çevreyi kirletme izni satabilir?

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

 

Puanlamalar
%31,8
%36,4
%22,7
%9,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.12.2020

Başarılı

101 serisini meraklı olduğunuz ve giriş yapmak istediğiniz her konuda değerlendirebilirsiniz. Ekonomi 101 de aynı şekilde ekonomiye giriş anlamında faydalı ve oldukça yeterli bir kaynak görevi görüyor. Sadece bir okuma kitabı değil sanki bir ders kitabı niteliğinde. Tavsiye ederim.

09.11.2020

ekonomi

temel oluşturabileceğiniz bir kitap

19.10.2020

ekon

başlangıç için çok yüzeysel bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.