44,65 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ekmek Arası Kitap Açıklaması

 


"İlgi duymuyordum. Hiçbir şeye ilgi duymuyordum. Nasıl kaçabileceğime dair hiç fikrim yoktu. Diğerleri yaşamdan tat alıyorlardı hiç olmazsa. Benim anlamadığım bir şeyi anlamışlardı sanki. Bende bir eksiklik vardı belki de. Mümkündü. Sık sık aşağılık duygusuna kapılırdım. Onlar adna uzak olmak istiyordum.Gidecek yerim yoktu ama. İntihar? Tanrım, çaba gerektiriyordu. Beş yıl uyumak istiyordum ama izin vermezlerdi."Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

DOSYA: Yeraltı Edebiyatı
Merve Fergökçe

“Yeraltı” deyince tam olarak gün yüzüne çıkmamış olanı vurgulayan bir tanım pek de yanlış olmaz: konuşmadıklarımızdan, düşünmediklerimizden, aykırı gördüklerimizden, standart akımın dışında kalan bir yerlerde içten içe kaynayan bir anlatım hatta yakarış ve ilgi çekme biçimi.

18. Yüzyıldan günümüze kadar süregelen bu önemli yazı biçimi; öncelikle cinselliğin, şiddetin, insan psikolojisinin dehlizlerinin, inanca ve ahlaka ters düşen her türlü tutumun övüldüğü, yüzlerin etik değerlere ters dönüldüğü bir oluşumdur ve “normal”e olan karşı duruşuyla edebiyatı besleyen en önemli kollardan biri haline gelmiştir.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.06.2022

Sahicilik

Yazarın çocukluk ve ergenlik dönemini, buhranları, sıkılanlığı, ailesiyle sorunları, akran zorbalığı, serserilikten kitap okuma alışkanlığına ve sevdiği yazarlara kadar aslında umutsuzluk dolu hayatının bir kesiti. Aile faktörünün bi çocuğun gelişimini nasıl sekteye uğratabileceğinin en güzel kanıtı. (20. yy Amerikan edebiyatı tarzı hissediliyor. Catcher in the rye - Salinger’i anımsattı. Avi Pardo çevirisi başarılı)

24.12.2020

Sürükleyici

Aşırı akıcı, okurken elinizden bırakmak istemediğiniz kitaplar iyi ki var

22.07.2020

Mutlaka okunmalı...

Karakteri sevmeyebilirsiniz ancak Bukowski okuyacaksanız bu kitapla başlayın derim. 1930'lar Amerika'sına içeriden bir göz ile bakmanın keyfine varacağınız bir kitap olduğunu düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.