17,5 TL
Standart Teslimat : 08 Aralık - 11 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Eğitimin Patronları Kitap Açıklaması

 

Eğitimin Patronları, Osmanlı’dan günümüze eğitim sistemini mercek altına alıyor. Eğitimcilere ve velilere seslenen; âdeta onlarla sohbet edercesine deneyimlerini aktaran üslubuyla eğitim sisteminde yepyeni bir yol gösterici. Şule Yurcu; elli iki yıl önce başladığı öğretmenlik yaşamındaki tanıklıkları, gözlem ve çıkarımlarıyla eğitim sistemine yaklaşımların farklı yönlerine de dikkat çekiyor. Eğitimci, Yazar Şule Yurcu, Eğitimin Patronları adlı kitabında bu sorulara yanıt arıyor. Hem eğitimciler hem de aileler için çocuk yetiştirme sanatının inceliklerine değinirken bunu, eğitimin günümüzdeki durumu ve sorunları üzerinden tespitleriyle bambaşka bir boyuta taşıyor.

“Özel okul girişimciliğinin, devletimiz adına artıları çoktur. Eğitim alanında devlete destek olmak açısından yararı çok olan kurumlar sayesinde devletin hizmet vereceği çocukların sayısı azalır; sayı azaldıkça da hizmet daha kaliteli olur. Benim, bu kitapta özel okulculuğun yararlarını es geçmek gibi bir amacım asla yok. Ancak yapılan iş, bir insanın olumlu ve özgür gelişimine yönelik bir iş olduğu için çalışmaların, uygulamalarla ilgili kararların sorgulanarak, eğitim bilimin ölçütlerine uyarlanarak alınması gerekmektedir.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.