3/5 - 22 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 276

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Medya Cinsi : Ciltsiz

Okulun gerçek meselesi öğrenmek değil, başarıdır. Okulda dikkatler hiçbir zaman düşünme ya da performans kalitesine yönelmiş değildir; dikkatler tamamen farklı bir şeye, başaranların attıkları şeref turuna yetişme ... Tamamını gör
20,46 TL
31,48 TL %35
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Okulun gerçek meselesi öğrenmek değil, başarıdır. Okulda dikkatler hiçbir zaman düşünme ya da performans kalitesine yönelmiş değildir; dikkatler tamamen farklı bir şeye, başaranların attıkları şeref turuna yetişmeye yönelmiştir.


 


Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı adlı çalışma, John Taylor Gatto’nun, geleneksel okul eğitimi yaklaşımlarına geliştirilen eleştirilere eklediği tüyler ürpertici bir metafor…


Gatto bu çalışmasında, okulun insana verdiği zararın rasyonel ve kasıtlı olduğunu gösteriyor. Gatto’ya göre modern pedagojinin esas işlevi, nüfusu yönetilebilir kılmak. Zorunlu eğitim tuzağından kurtulmayı başarabilmiş insanlara ilişkin örneklerle dolu bu kitap, kişisel potansiyeli gerçekleştirmenin temel şartının farklı bir yetiştirilme ve beceri edinme şekli ile mümkün olabileceğini ortaya koyuyor. Gatto buna, “açık kaynak öğrenme” adını veriyor.


Acil sorunlara cevap veren ve bazı tartışmaları da beraberinde getireceği muhakkak olan bu kitap, mevcut eğitim sistemine dair şüphelere sahip olan herkesin ilgisini çekecek.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%40,9
%13,6
%13,6
%31,8
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

11.04.2018

Çalınan çoçukluğumuz

Zorunlu eğitim gerçekten gerekli mi? Yoksa çocuklarımızın geleceğine ipotek mi koyoyur?  Gençlik geleceğimizdir diyenler neden gençleri okula hapsediyor ? Neden araştıran. düşünen, sorgulayan bir nesil yetiştiremiyoruz? Test tekniğinin asıl amacı nedir ? Buna benzer soruların cevapları bu kitapta.

" Kamusal eğitimin esas amacının genç nesli bilgilendirmek veya onların zihinlerini aydınlatmak olmadığını söyler Mencken. Menchen'e göre bundan daha büyük bir yalan yoktur. Asıl amaç mümkün olduğunca fazla sayıda bireyi, tehdit oluşturmayacak bir düzeyde tutmak, standartlaşmış bir vatandaşlık öğretisini yaymak, başkaldırı ve özgünlüğü öldürmektir."

" Modern, endüstriyelleşmiş ve zorunlu eğitimin başlıca amacı bu ayak takımının ( köylüler ve işçiler ) olası birlikteliğini engellemeye dönük bir tür cerrahi müdahaledir. Burda amaç, çocukların konulara ve yaşlarına göre sınıflandırılması, ardı arkadı kesilmeyen testler yoluyla sürekli sıraya sokulması ve buna benzer çok sayıda incelikle tasarlanmış araca göre bölünmesidir. Hayatın erken bir  döneminde ayrılmış bilinçsiz bir kitlenin ilerleyen yıllarda aynı uğurda bir araya gelmeleri pek de olası değildir."

Her öğretmenin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum bir öğretmen olarak.