3,5/5 - 28 Kişi Yorum Yap
47,45 TL
65,0 TL %27
Standart Teslimat : 28 Ocak - 01 Şubat
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Eğitim-Bir Kitle İmha Silahı Kitap Açıklaması

 

Okulun gerçek meselesi öğrenmek değil, başarıdır. Okulda dikkatler hiçbir zaman düşünme ya da performans kalitesine yönelmiş değildir; dikkatler tamamen farklı bir şeye, başaranların attıkları şeref turuna yetişmeye yönelmiştir.


 


Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı adlı çalışma, John Taylor Gatto’nun, geleneksel okul eğitimi yaklaşımlarına geliştirilen eleştirilere eklediği tüyler ürpertici bir metafor…


Gatto bu çalışmasında, okulun insana verdiği zararın rasyonel ve kasıtlı olduğunu gösteriyor. Gatto’ya göre modern pedagojinin esas işlevi, nüfusu yönetilebilir kılmak. Zorunlu eğitim tuzağından kurtulmayı başarabilmiş insanlara ilişkin örneklerle dolu bu kitap, kişisel potansiyeli gerçekleştirmenin temel şartının farklı bir yetiştirilme ve beceri edinme şekli ile mümkün olabileceğini ortaya koyuyor. Gatto buna, “açık kaynak öğrenme” adını veriyor.


Acil sorunlara cevap veren ve bazı tartışmaları da beraberinde getireceği muhakkak olan bu kitap, mevcut eğitim sistemine dair şüphelere sahip olan herkesin ilgisini çekecek.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Puanlamalar
%35,7
%25
%10,7
%25
%3,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.11.2020

İlginç Bir Kitap

Yazar, kendisinin de içinde olduğu ve Amerikan eğitim sistemindeki yanlışlık ve çarpıklıkları son derece eleştirel bir dille aktarmakta ve eğitim sistemi dışında kalıp çok başarılı olan ünlü kişilere yer vermektedir. Anlattığı olaylar ve örnekler son derece ilginç ve aslında belki birçok yerde karşılaşılan durumlardır. Okurken çok şaşıracağınız ve sizi düşünmeye itecek çok bilgi ve olay mevcut.

13.08.2019

Amaç eğitmek mi yoksa tek tip insan mı yaratmak?

Eğitim adı altında, çocuklarımızın nasıl  mutsuzlaştırıldığını, hayallerinin ve yaratıcılıklarının farkında dahi olunmadan nasıl ellerinden alındığını anlatan dokunaklı bir kitap... Dünya'da mevcut olan eğitim sisteminin, birkaç kötü adam tarafından kurgulandığı gerçeğiyle yüzleşiyorsunuz... Bir eğitim sistemi düşünün ki, amacı insan yetiştirmek değil, tüketime endekli tek tip mutsuz insan yaratmak olsun. Bu çarkın içine sokulan milyarlarca çocuğu ve bu saçmalığa alet edilen öğretmenleri okurken içiniz acıyacak...

13.07.2019

5 lik

Öğretimde hata nerede sorusuna cevap bu kitapta.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.