4/5 - 29 Kişi Yorum Yap, Kazan!
24,0 TL
32,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 21 Ekim
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


'IQ' ile ölçülen zeka, insanların okul ve iş yaşamındaki başarısını belirleyen değişmez bir etken midir? Öyleyse, neden yüksek IQ'lu çocuklar, ortalama IQ'ya sahip arkadaşlarına göre hayatta daha başarısız olabiliyor?
Dr. Daniel Goleman, psikoloji alanında çığır açan bu kitabında, 'EQ'nun 'IQ'dan daha önemli olduğunu kanıtlıyor. 'Duygusal zeka'yı, özbilinç, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren bir zeka olarak tanımlıyor.
Araştırma bulgularına göre, duygusal zeka yoksunluğu, kişinin aile yaşamından mesleki başarısına, toplumsal ilişkilerinden sağlık durumuna kadar birçok alanda çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ancak, Dr. Goleman'a göre, duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik değil. İnsan beyninin yapısı dolayısıyla, çocuklukta alınan duygusal dersler, yaşam boyunca davranış tarzını belirliyor.
Başta eğitimciler ve ana-babalar olmak üzere, herkesin ufkunu açan bu kitabın çok önemli bir toplumsal mesajı da var: Demokrasinin topluma ne ölçüde mal olduğu, bireylerin duygusal zeka düzeyiyle doğrudan bağlantılı.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 413

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Varlık Yayınları

 

Puanlamalar

%75,9
%10,3
%10,3
%0
%3,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

25.09.2019

Duygusal zeka ve önemi

Çok iyi bir kitap. Emeği geçen herkese teşşekkür.

16.09.2019

GÜZEL OKUNAKLI DUYGULARI ÖN PLANA ÇIKARAN KİTAP

GÜZEL KİTAP OKUDUM ÇOK BEĞENDİM

23.05.2019

Duygusal Zekanın Keşfi

Bu kitabı okumaktan inanılmaz keyif aldım ve çok şey öğrendim. Tıbben tanımlanamayan bir öğrencimin aslında duygularını ifade edememekten kaynaklanan bir sorununu buldum. Kendimi buldum. Eğitimde uygulanabilecek bambaşka ve daha sağlıklı alternatifler var hepsi bu kitabın içinde. Alırsanız yolculuğu harika.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız