4,5/5 - 28 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 420

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

'IQ' ile ölçülen zeka, insanların okul ve iş yaşamındaki başarısını belirleyen değişmez bir etken midir? Öyleyse, neden yüksek IQ'lu çocuklar, ortalama IQ'ya sahip arkadaşlarına göre hayatta daha başarısı ... Tamamını gör
24,32 TL
32,0 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Daniel Goleman

Daniel Goleman

Dr. Daniel Goleman (d. 1946, Stockton, Kaliforniya), Amerikalı psikolog ve danışmandır. Özellikle, duygusal zekayla ilgili yazdığı kitapları farklı dillerde tercüme edilmiştir.The New York Times'ta davranış ve beyin bilimleri konularından sorumludur, makaleleri dünya çapında yayınlanmaktadır. Doktora derecesini aldığı Harvard Üniversitesi'nde ders vermiş, Psychology Today'in baş editörlüğünü ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


'IQ' ile ölçülen zeka, insanların okul ve iş yaşamındaki başarısını belirleyen değişmez bir etken midir? Öyleyse, neden yüksek IQ'lu çocuklar, ortalama IQ'ya sahip arkadaşlarına göre hayatta daha başarısız olabiliyor?
Dr. Daniel Goleman, psikoloji alanında çığır açan bu kitabında, 'EQ'nun 'IQ'dan daha önemli olduğunu kanıtlıyor. 'Duygusal zeka'yı, özbilinç, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren bir zeka olarak tanımlıyor.
Araştırma bulgularına göre, duygusal zeka yoksunluğu, kişinin aile yaşamından mesleki başarısına, toplumsal ilişkilerinden sağlık durumuna kadar birçok alanda çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ancak, Dr. Goleman'a göre, duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik değil. İnsan beyninin yapısı dolayısıyla, çocuklukta alınan duygusal dersler, yaşam boyunca davranış tarzını belirliyor.
Başta eğitimciler ve ana-babalar olmak üzere, herkesin ufkunu açan bu kitabın çok önemli bir toplumsal mesajı da var: Demokrasinin topluma ne ölçüde mal olduğu, bireylerin duygusal zeka düzeyiyle doğrudan bağlantılı.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 413

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Varlık Yayınları

 

Puanlamalar

%78,6
%10,7
%7,1
%0
%3,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

23.05.2019

Duygusal Zekanın Keşfi

Bu kitabı okumaktan inanılmaz keyif aldım ve çok şey öğrendim. Tıbben tanımlanamayan bir öğrencimin aslında duygularını ifade edememekten kaynaklanan bir sorununu buldum. Kendimi buldum. Eğitimde uygulanabilecek bambaşka ve daha sağlıklı alternatifler var hepsi bu kitabın içinde. Alırsanız yolculuğu harika.

01.08.2013

Duygusal Zeka öğrenilebilir!

Akademik çalışmalar ve gerçek hayattan vakalarla duygusal zekayı anlatan, okunması kolay bir kitap.
Meltem Ayvacıoğlu
Eğitmen ve Profesyonel Koç

21.04.2013

inşallah güzel bir kitaptır

İnşallah bahsettiğiniz gibi keyifli bir kitaptır. Birazdan sipariş edeceğim. Sabırsızlıkla bekliyor olacağım kitabı.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız