4/5 - 10 Kişi Yorum Yap
39,0 TL
60,0 TL %35
Standart Teslimat : 19 Ocak - 22 Ocak
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Duygusal Eğitim Kitap Açıklaması

 


Flaubert olgunluk dönemi şaheserinde, yerini sanayi toplumuna bırakacak romantik 1848 neslinin kaygılarının ve yiten hayallerinin bir panoramasını çiziyor. Hukuk öğrencisi genç Frédéric Moreau, Paris'ten taşradaki memleketine döndüğü vapurda karşılaştığı, evli ve kendisinden yaşça büyük Madam Arnoux'yu görür görmez çarpılmıştır. Sosyal ve siyasi devrimlerle sarsılan Paris'in değişmekte olan mozaiğinde yıllar boyunca yolu Madam Arnoux ve dost edindiği tüccar kocasıyla defalarca kesişecek, genç Moreau ömrü boyunca kurtulamadığı bir tutkunun esiri olacaktır. Flaubert'in 1869 yılında kaleme aldığı, ve "akranlarımın ahlâkî tarihi" olarak tasvir ettiği Duygusal Eğitim, Avrupa'nın en çalkantılı dönemlerinden birinde duyarlı ve yetenekli bir gencin hayatını itinayla yaratılmış bir toplumsal resim içerisinde izleyen bir belge niteliğinde.

"[Flauber'in] Kent ayaklanmalarına dair tasvirlerinin, savaş yazınını ve romancıların savaşı kaleme alma biçimini sonsuza dek değiştirdiği söylenebilir."
-James Wood-
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 536

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

"Tanrı yaratırken ne yapıyorsa sanatçı da aynını yapmalı, görünmez ve her şeye kadir olmalı; her yerde varlığı sezilmeli ama asla görülmemeli"

Gönül ki Yetişmekte, hiç kuşkusuz bugüne kadar yazılmış en iyi romanlardan biri, hatta belki edebiyatta realizmin en başarılı örneğidir. Bu bir “romancının romanı”dır: 1869’da ilk yayınlandığında, Parisli eleştirmenler tarafından ahlak dışı olmakla suçlansa da, genç ve hevesli romancılarda büyük hayranlık uyandırmıştı. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%80
%0
%10
%0
%10
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.