Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Evet küçük dostum, sen de bazen her şeyi kırıp dökmek,

 çılgınlar gibi koşmak, en iyi arkadaşına sımsıkı sarılmak,

 sevinçten zıplamak, hıçkıra hıçkıra ağlamak mı istiyorsun?

Öyle mi? Bu yaşadıklarına duygu patlaması denir. Haydi, kitabı aç ve kendi içinde neler olup bittiğini anla.

Fransa’da pozitif ebeveynlik yönteminde öncü psikoterapist Isabelle Filliozat ile psikoterapist ve çocuk terapisti Virginie Limousin tarafından kaleme alınan, yayımlandığı günden bu yana pek çok ülkede çoksatanlar listelerinde bulunan Duygularım – Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum, 100’den fazla etkinlik ve ebeveyn kitapçığıyla birlikte çocukların içlerinde neler olup bittiğini anlayabilmeleri, “duygularının efendileri” olabilmeleri için özel olarak hazırlandı.

“Duyguyu anlama ve aktarma becerisi için kıymetli bir kitap bu. Ebeveynlerin de mutlaka okumasını dilerim.”

-  Dr. Gülcan Özer - 

Kitabın arkasındaki ebeveyn kitapçığından:

"Çocukların duygusal beyin gelişimleri devam ettiği için dünyaları zengin ve coşkundur. Bu coşkuyu doğru yönlendirebilmek ve günlük yaşamı onlarla birlikte keyif içinde yaşamak için, çocukların duygusal zekâlarını beslemek son derece önemlidir. Büyüdüklerinde onlara profesyonel ya da özel hayatlarında başarı ve mutluluk getirecek olan şey iyi notlardan ziyade kalp zekâsıdır. Tanımlamak gerekirse duygusal zekâ, verilen duygusal ve strese dayalı tepkileri yönetebilme kapasitesi, kendimize ait hisleri tanımlayabilme ve ifade edebilme, nereden kaynaklandıklarını anlayıp onları anlık tetikleyen unsurları ve en derinlerde yatan sebepleri sezinleyebilme yetisidir. Ne hissettiğimizin başkalarını kırmadan anlaşılmasını sağlamak, onları uygun bir şekilde ifade etmeyi bilmektir. Başkalarına davranışlarımızın karşı tarafta ne tür bir etki bıraktığını ölçebilmektir. Aynı zamanda başkalarına ait duyguları da anlayabilme ve empati kurarak doğru tepki verebilme kapasitesidir. Artık korkularımızdan korkmamanın ve onları aşmanın yollarını bilmektir. Bizi kızdıran kişinin yüzüne karşı bunu söyleyemediğimiz için, alakasız birine karşı öfkelenmemeyi bilmektir. Üzgün olduğumuzda ağlamayı bilmek, neşeli olduğumuzda ise sevinçten zıplamaktır. Tepkilerimizin ölçüsü kaçtığında kendimizi sakinleştirmeyi bilmektir. Kısaca kendimiz ve başkalarının içinde olup bitenlere karşı bir farkındalık geliştirmek ve duruma uygun davranış modelini oluşturabilmektir. Elbette ki her şey bu etkinlik kitabı sayesinde öğrenilemez. Bu eser bir serinin başlangıcıdır, duygu dünyasına bir giriştir. Çocuğunuzun duygusal zekâsını besleyecek ve yeni duygusal beceriler edinmesini sağlayacak eğlenceli etkinlikler sunmaktadır."

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%40
%40
%20
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.06.2019

Harika bir kitap

Harika bir kitaptı. Ben çok beğendim ama özellikle oğlum çok beğendi. Aynısından almayı teklif ediyor. 6 yaşında oğlum. Duyguları ifade etmek açısından örmek olaylar üzerinde bahsedildiği için oldukça önemli bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederiz.

28.05.2019

Kaliteli eğlenceli

ebat olarak büyük bir kitap ,diğer okuduğumuz hikaye kitaplarına göre .içerik zengin .zamana yayarak yapılabilir

28.05.2019

Etkileyici

Yolu çocuk ile kesilen herkesin edinmesi gereken bir kitap. Duyguların nasıl dile getirilebileceği, nasıl anlamlandırabileceği ile ilgili çok güzel düşünülmüş, interaktif bir eser.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız