32,85 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Düşüncenin Coğrafyası Kitap Açıklaması

 


Profesör Nisbet'in kültürel psikoloji alanında çığır açacak uluslararası araştırmalarını belgeleyen Düşüncenin Coğrafyası, doğruluğuyla ikna edici ve vardığı sonuçlarla şaşırtıcı görünen bir dizi karşılaştırmalı incelemede şu tür sorulara yanıt arıyor:

Kadim Çinliler neden Yunanlılar gibi geometride değil de sadece cebir ve aritmetikte başarılı olmuşlardır?
Doğu Asyalılar bir nesneyi çevresinden soyutlamakta neden
zorlanırlar?

Batılı bebekler isimleri fiillerden daha hızlı öğrenirken, Doğu
Asya'da neden tam tersi geçerlidir?

Bu bilişsel farklılıkların uluslararası siyasetin geleceği açısından
ne gibi sonuçları olabilir? Bunlar Fukuyama'nın "tarihin sonu"
senaryosunu mu, yoksa Hungtington'un "uygarlıklar çatışması'nı
mı desteklemektedir?Sayfa Sayısı: 198

Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Varlık Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.09.2019

Basım ve yazı tipi

Ah ayrıca kitabın basımına bayıldım. Yazıların ortalama bir romana göre küçük olması okumayı çok daha zevkli bir hale getirdi. Bunu da belirtmek isterim.

02.09.2019

Okunmalı

Öncelikle kitap sosyolojik bir konuyu çok akıcı ve anlaşılır bir dil kullanılarak yazıldığı için okumak zevkli ve kolay. Terminolojik kelimeler barındıran metinleri okurken zorlanan ya da bunalan fakat bu tarz konulara ilgi duyanlar için çok güzel bir kitap. Kore'ye gidip yaşamış ve Amerikalı, Çinli vs birçok arkadaşa sahip biri olarak kesinlikle yapılan tespitlerin açıklamaları çok dikkat çekici ve hoş. Özetle her toplumda, hayat içerisindeki minicik detaylarımız bile farklı ve enterasan olabiliyor ve işin temeline indiğimizde karşılaşacağımız tabloyu çizen bu kitap zevkli okunabilecek çok kaliteli bir kaynak.

24.01.2012

Önemli bir hata

Kitapla ilgili diğer okuyucuların yorumuna katılıyorum. Ancak kitabın en önemli eksikliği karınca duası gibi basılmış olması. Çok istememe rağmen sırf bu yüzden kitabı bitiremedim. Bu kadar küçük punto ile basılmasını anlayabilmiş değilim. Amaç kağıttan tasarrruf sağlamak, insanların gözlerini bozmak ya da okuma zevkinin içine etmek mi? Çözemedim. Neden karınca duası şeklinde basıldığını idefix editörü bizim için yayınevine sorup bir açıklama yaparsa memnun oluruz. Bu arada kitabın iri puntolu baskısı varsa değiştirme şansı da verilmeli diye düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.