3,5/5 - 8 Kişi Yorum Yap, Kazan!
17,5 TL
25,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 18 Ekim
Standart Teslimat : 19 - 21 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Tarih şaşırtıcı olaylar, güçlü liderler, entrikalar ve ilginç keşiflerle dolu binlerce yıllık bir maceradır. Buna rağmen tarih kitapları çoğunlukla tekdüze, sıkıcı ve eğlenceli olmaktan alabildiğine uzaktır. Dünya Tarihi 101 ise bütün bu sıkıcı detayları bir kenara bırakıyor ve sizi uygarlık tarihine doğru büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

Jül Sezar’dan Cengiz Han’a, Soğuk Savaş’tan küreselleşmeye, köleliğin başlangıcından akıl almaz büyüklükte imparatorluklara; diktatörlerin, dinlerin ve savaşların modern medeniyetlere etkisine dair merak ettiğiniz her şey Dünya Tarihi 101’de!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%25
%37,5
%25
%12,5
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

02.10.2018

KÖTÜ ÇEVİRİ

Çeviri konusunda ülkemiz son yıllarda dibe vurmuş durumda. Maalesef bu eserde kötü bir çeviriye sahip. Cümle ve anlam bütünlüğü ciddi sıkıntılar içermekte. Bu nedenle 5 sayfasını okuduktan sonra maalesef kitabı elimden bıraktım.

23.08.2018

Yeterince doyurucu

Kitabın yazarı dünya tarihinde yeterince ayrıntıya girmenin imkansız olduğunu belirtse de anlatılanlar genel olarak tatmin edici. Kitap, eski mezopotamya, roma ve hindistan tarihi, iskender, sezar ve napolyon gibi liderler ve feminist hareketler ve pasif direniş gibi kavramları es geçmeyerek geniş bir yelpazede dünya tarihindeki önemli detayları bize aktarıyor. Kitap okurken sıkılmıyorsunuz ve olaylar yeteri kadar ve ilgi çekici olarak anlatılmış. Tarihe yeni başlayanlar değil tarihle ilgilenen herkesin okuyarak zevk alabilceğini düşünüyorum. Tavsiye olunur.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız