4/5 - 44 Kişi Yorum Yap
25,03 TL
38,5 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 31 Ekim
Standart Teslimat : 02 - 05 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Hayat, kayaç katmanları gibi parçalarına ayrılan değersiz bir kütledir."
Türkçe edebiyatın sözünü sakınmayan kalemi Ayfer Tunç, yazarlık hayatının 25. yılında sarsıcı bir romanla karşımızda.
Hayatı "yolcu" olarak yaşamak isterken baba mirası otelin işletmecisi, ailesinin "reisi" olmak zorunda kalan Mürşit, her geçen gün tamahkârlaşan bir şehirde, gerçek dostluğu İstanbul'da bıraktığı hayaletlerden kaçarak Mürşit'in oteline sığınan Madenci'de buluyor. İki arkadaşın dünya algısı, okuyucuya Türkiye tarihindeki utanç sayfalarının bir özetini sunuyor.
Arka planı toplumsal facialar, kitlesel cinnet hikâyeleriyle örülen Dünya Ağrısı'nda, geçmişle hesaplaşma cesaretini gösteren insanları yaşadıkları toplumdan ayıran sınır imleniyor.
Dünya Ağrısı kelimelerle sıkılmış bir yumruk.

Böyle bir şehirde sır saklamanın imkânsız olduğunun farkında değil. Öğrenecek elbet, bir gün şehir dediği şeyin birbirini gözleyen sayısız gözden ibaret olduğunu o da anlayacak. Ama buna çoktan alışmış olacak ya da daha fenası başkalarını gözleyen sayısız gözden biri haline gelecek. Babamın oğlu o olmalıydı diye düşünüyor, ben, oğlum gibi bir oğul olsaydım babam mutlu ölürdü; oğlum babamın istediği gibi bir oğul olduğu için ben mutsuz öleceğim.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 247

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Ne yaşanırsa yaşansın, tüm acıları ısrarla hafızasından silen, zaten dikkate almayan bir ülkenin insanları içinde pişmanlıkla, suçluluk duygusuyla, unutamamakla yaşamak, bir yaşamak olmuyor işte. Ağrı oluyor, dünya ağrısı, dünyanın ağrısı oluyor… Ve Ayfer Tunç, bir edebiyatçı olarak, 25. yılında yeniden doğuyor, tekrar kutlu olsun.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%65,1
%32,6
%0
%0
%2,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.10.2020

Mutlaka okunmalı

Ayfer Tunç’un dünyada ki dertlerimizi ele alan güzel bir kitabı

27.03.2020

Gelsin sıradaki Ayfer Tunç kitapları...

Biraz benden, biraz senden, biraz ondan, çoğu zaman da hepimizden olanlar anlatılmış. Çok da sürükleyici, içine çeken bir dille hem de... Kitapları altını çizerek okumayı severim, bendeki kitap beğenme ölçütü altı çizili yerlerdir. Bu kitapta altını çizdiğim çok yer oldu. Okuduğum ilk Ayfer Tunç kitabıydı. Şimdi siteye tekrar girdim diğer kitaplarını sipariş etmek için.

18.09.2019

Çok İyi

Her okuyucunun farklı bir beğenisi, eleştirisi olabilir. Farklı bir anlatım tarzı olan yazarımızın çok beğendiğim bir kitabı,insanı gerçekten tokatlayan bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.