Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dövüş Kulübü

Dövüş Kulübü

Dövüş Kulübü

9/10 - 156 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Elif Özsayar
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

İlk kez yayımlandığı 1996’dan beri bir yeraltı klasiği olarak anılan ve sinemaya da aktarılan Dövüş Kulübü, bir anti-ütopya öyküsünü anlatıyor.


Yaşadığı hayattan nefret eden, ölüm düşüncesini saplantı haline getirmiş, insani yakınlığı kanser dayanışma gruplarında arayan genç bir adam. Aynı dayanışma gruplarının bir başka müdavimi, toplum kaçkını bir genç kadın. Ve Tyler Durden; yalanlar ve mutsuzlukla dolu bir dünyaya kendi yöntemleriyle saldıran yarı çılgın bir kurtarıcı, baştan çıkarıcı bir intikam meleği. Tyler’ın felsefesine göre, tüketim kültürünün uyuşturucu etkisinden kurtulmanın yolu, fiziksel acıyla tanışarak yeniden doğmaktır. Çok geçmeden, gecenin geç saatlerinde bar bodrumlarında toplanan gizli bir “dövüş kulübü”, ülkenin dört bir yanını saracaktır. Ama Tyler’ın dünyasında sınırlara ve kurallara yer yoktur. Kendi bedenini örseleyen bir müritler ordusu, toplum düzenini ve konformizmi imha etmek üzere Tyler’ın peşine takılır...


Chuck Palahniuk’un ilk romanı, tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine ve iş dünyasına zehir zemberek bir eleştiri yöneltiyor. Palahniuk, karanlık bir mizahla desteklediği güçlü ve çarpıcı üslubuyla, yaşadığımız dünyanın çirkin suretine ayna tutuyor.


Son dönemin en özgün, en sarsıcı romanları arasında sayılan Dövüş Kulübü bir klasik eser düzeyine ulaşıyor...


 


 

(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2001

Baskı Sayısı : 24. Basım

Sayfa Sayısı : 224

Ebat : 13x20

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755393223

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

DOSYA: Yeraltı Edebiyatı
Merve Fergökçe

“Yeraltı” deyince tam olarak gün yüzüne çıkmamış olanı vurgulayan bir tanım pek de yanlış olmaz: konuşmadıklarımızdan, düşünmediklerimizden, aykırı gördüklerimizden, standart akımın dışında kalan bir yerlerde içten içe kaynayan bir anlatım hatta yakarış ve ilgi çekme biçimi.

18. Yüzyıldan günümüze kadar süregelen bu önemli yazı biçimi; öncelikle cinselliğin, şiddetin, insan psikolojisinin dehlizlerinin, inanca ve ahlaka ters düşen her türlü tutumun övüldüğü, yüzlerin etik değerlere ters dönüldüğü bir oluşumdur ve “normal”e olan karşı duruşuyla edebiyatı besleyen en önemli kollardan biri haline gelmiştir.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (16)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Seyrettiyseniz eğer bir de okuyun, derim.

Filmini seyretmiştim ama pek hatırlamıyordum konusunu, sahnelerini... Kitabını da okumaya karar verdim. Sürükleyici. Okurken sıkılmadım hiç.

film versus kitap

filmi 13 kez izlemem,müziklerini hatmeme,kitabı 2 kez okumama rağmen dikkatimi çeken şey: filmin daha güzel olmasıydı/tezat bir durum...kaldı ki tyler durdenler´in tanışma sahnesi de farklı.kitapta plajda gölge avuçiçinde oturan tyler var(burada jung´un gölge arketipi tarafından esir alınmış tyler vurgusu)kitap daha bilimsel :)

Çarpıcı

Daha dün bitirdim ve hala kitabın etkisindeyim. Hayatımızın hep umutlarla dolu olması gerektiğini söyleyen onlarca kitap ve filmle iç içe olduğumuz bir dünyada farklı bir bakış açısı sunduğu bir gerçek.