12,0 TL
Standart Teslimat : 07 Ekim - 10 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dönüşüm Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 

 

İlk olarak 1915’te yayımlanan Dönüşüm, hikâyenin kahramanı Gregor Samsa’nın kendini bir sabah dev bir haşereye dönüşmüş halde bulmasıyla başlar ve hayatındaki değişiklikleri aktararak devam eder. Edebiyat dünyasında Kafka’nın en popüler eserlerinden biri sayılan yapıt, sade bir dille okuyucuya “toplumun farklı olanlara yaptığı muamele” hakkında bir fikir kazandırırken, diğer yandan küçük burjuva toplumlarındaki aile yapılarını en ince ayrıntısına kadar gözler önüne sermektedir. Dönüşüm ile Kafka, bir insanın haşereye dönüşmesini, soyut bir kavram olarak değil de, toplumsal ve felsefi birtakım etkilerle ele almıştır. Kafka; Gregor’un annesi, babası, kız kardeşi Grete, hizmetçileri, patronu, yarattığı diğer karakterler ve tema çeşitliliği ile okuyucuyu kendine bir kez daha hayran bırakır.

 

Kapak Uygulama: Hazar Ata

Editör: Nil Tuna

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.06.2021

*_*

Toplumun dönüştürdüğü böcekleriz. Gregor Samsa sadece olduğu gibi görünen biri ^_^

24.12.2020

Yorum

Kesinlikle tavsiye ediyorum

06.07.2019

Dönüşüm

kitap oldukça sade bir dille okuruna "toplumun farklı olanlara yaptığı muamele" hakkında bir fikir kazandırırken, diğer yandan küçük burjuva toplumlarındaki aile yapılarını en ince ayrıntısına kadar gözler önüne serer.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.