22,75 TL
Standart Teslimat : 07 Ekim - 10 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Doğu Yolculuğu Kitap Açıklaması

 


'Doğu'ya yolculuk ediyorduk, ama Ortaçağ'a, ya da Altın Çağ'a da yolculuk ediyorduk. İtalya'dan, İsviçre'den geçiyorduk, ama bazen de geceyi onuncu yüzyılda geçiriyor, atalarımıza, ya da perilere konuk oluyorduk. Tek başına kaldığım zamanlarda kendi geçmişimden mekanlarla ve insanlarla sık sık karşılaştım, eski nişanlımla Ren'in yukarılarındaki orman kenarında dolaştım. Sonra herhangi bir vadide grubuma yeniden katıldığımda, Cemiyet şarkılarını dinleyip liderler çadırının karşısına kamp kurduğumda anlıyordum ki çocukluğuma yaptığım gezinti, ya da Sanço'yla at binmem de bu yolculuğun bir parçasıydı; çünkü bizim tek hedefimiz Doğu'ya varmak değildi, daha doğrusu bizim Doğu'muz salt bir ülke, ya da coğrafi bir yer değil, ruhun yurdu ve gençliğiyle, hem her yerdi hem de hiçbir yer, tüm zamanların yekvücut olmasıydı.'
Hermann Hesse'ın, ilk gençlik yıllarından beri hayranı olduğu Doğu ve Doğu felsefesi, mistisizmi ve hayat görüşü, onun pek çok kitabının temelini oluşturmuştur. "Doğu Yolculuğu" yalnızca, Hermann Hesse'in değil, Alman dilinin de en güzel, en şiirsel anlatılarından biri.Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.06.2020

doğu yolculuğu

Uzun zamandır okumak istediğim bir kitaptı ve alır almaz bir solukta okudum.

24.04.2020

Duru Doğrudur, ama..

Hesse'nin her zamanki duru ve bir anda akıp giden alışılagelmiş üslubu yine devam.. Ama bir yere varmıyor. Nereden geldik nereye vardık tam belli olmayan Boncuk Oyunu hazırlık eseri.

16.12.2006

Doğu Yolculuğu

Eserleri özellikle "çiçek çocukları"nın ilgisini çekmiş olan Hesse bu kitabında genel mistik bakış açısını fazla öne çıkarmadan salt, sanki Doğu´ya gitme fikrini öne çıkarmış gibi duruyor.Tabi Doğu´ya gitme sadece bir motif önemli olanın, insanın kendi iç benliğine yolculuk olduğu fikrini de kendi yaşamından, "cemaat"adını verdiği bir tarikatla olan ilişkileri bağlamında değerlendiriyor Hesse. Ortaya bir solukta okunan, dil açısından duru bir eser çıkıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.