78,0 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Divan-ı Hikmet Kitap Açıklaması

 

"Elinizde bulunan Divan-ı Hikmet kitabında neredeyse bin yıldır Türk'ün gönül gözünü ışıtan bir ışık saklıdır. Bu ışığın hüzmeleri her bir hikmetin satırları arasından süzülerek ruh dünyamızı aydınlatmaya uzun bir zulmet devrinden sonra bütün Türk yurtlarında yeniden başlamıştır.

Hoca Ahmed Yesevi'nin dilinde seslendirildikten 900 yıl sonra sizlerin eline ve gönlüne kadar ulaşan bu hikmetler Türkler arasında İslam etrafında örgütlenen bir iman birliğinin teşekkül etmesine, hizmeti yönüyle Türklüğün manevi hayatında çok önemli bir yere sahiptir.

Bu kitabı okurken verdiği mesajları yüzyıllar önce ilk defa işiten atalarınızdan biri yerine koyun kendinizi... İşte o zaman Ahmed Yesevi'nin büyüklüğünü daha iyi idrak edeceksiniz..."

Dr. Hayati Bice

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.12.2020

Hoca Ahmed Yesevi Külliyatı: 256 Hikmet

Türkiye Diyanet Vakfı'nın baskı kalitesi ile tarihi arşivlerden derlenmiş 256 hikmetlik bu antoloji Türkistan'ın Piri Ahmed Yesevî'nin Divan-ı Hikmet eseridir. Kitapta bir kitapçık boyutunda yer verilen Ahmed Yesevi biyografisi yanında son bölümündeki Sözlük günümüz Türk lehçelerini tanımak için de kılavuz niteliğindedir. Hikmet adı verilen Yesevî şiirleri Türk dünyasının manevi temelidir. 608 sayfalık eser baskı kalitesi ve zengin içeriği ile her kütüphanede bulunmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.