Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Dışa Bakan Rüya Görür İçe Bakan Uyanır Kitap Açıklaması

 

“Siz bilinçdışınızdakileri bilince dönüştürene kadar, onlar sizin hayatınızı yönlendirecek ve siz ona kader diyeceksiniz.”
Psikanalizin en tartışmalı ve belki de ilerleyen dönemlerde daha fazla anılacak isimlerinden Carl Gustav Jung, 20. yüzyılın en önemli filozof-psikiyatrlarındandır. O bir ruhçözümlemecisidir. Freud’dan ayrıldıktan sonra kurduğu analitik psikoloji ekolüyle bir devrim yaratan Jung, günümüz psikolojisinde de halen kullanılan psikolojik tipler, kolektif bilinçdışı, kompleksler ve çağrışım testi gibi kavramların sahibidir.

Jung hepimize bir bireyleşme süreci vaat eder, bunun rotasını da insanın içine baktığı bir deneyim yolu olarak çizer. Deneyim yolu gereklidir çünkü “kendi içine bakmaya cesareti olmayan herkesin yaşamı bulanıktır”, dahası bu bulanıklık dünyayı da bulandırır.
Önyargı ve kabullerinizden sıyrılma vakti...

Jung bizleri kendi mitimizle tanışacağımız bir yolculuğa davet ediyor. Sembollerin, rüyaların, arketiplerin ve mitlerin âlemine hoş geldiniz...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%75
%0
%25
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.12.2021

Özenle hazırlanmış.

Özenle hazırlanmış bir jung tanıma kitabı. Bayıldım hazırlayanın emeğine sağlık. Çizmediğim yer kalmadı kitapta. Dolu dolu.

13.02.2021

Jung

Jung hakkında on bilgiler içeriyor akıcı bilgi dolu

19.01.2021

Masal

Anadolu halk edebiyatından , masallar,  jung un arketip kavramları bilinerek okunduğunda zihinde havai fişek patlatıyor!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.