17,6 TL
Standart Teslimat : 07 Ekim - 10 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dışa Bakan Rüya Görür İçe Bakan Uyanır Kitap Açıklaması

 

Gerçek uyanış, insanın kendi içine bakması ile başlar. Cesaret gerektiren bu süreçte atacağınız her adım, tabu ve ön yargılarınızdan kurtulma yolunda sizi geliştirir. "Peki, bu nasıl mümkün olur?" diyorsanız bireyselleşme konusunda psikolojik bir devrim yaratan Carl Gustav Jung'un hayat görüşü, bilimsel çalışmaları ve yazılarından ilham alarak Özlem Küskü tarafından hazırlanan Dışa Bakan Rüya Görür, İçe Bakan Uyanır eseri başlangıç için doğru bir adım. Felsefe ya da psikolojiye ilgisi olan herkes için anlaşılır bir dilde ve kısa bölümler şeklinde yazılan eser, Jung'un ufuk açan sözleriyle zenginleştirilmiş bir baş ucu kitabı.

 

"Dışa Bakan Rüya Görür, İçe Bakan Uyanır" adlı kitabı neden okumalısınız?

İsviçreli filozof ve psikiyatrist Carl Gustav Jung'u anlamak için ön keşfe çıkmak ister misiniz? Özlem Küskü, Carl Gustav Jung'u sadece psikoloji ekolüne yaptığı katkıları değil hayata, sanata, felsefeye ilham olan görüşlerini ve başlı başına bir ders niteliğindeki hayat hikâyesinin kısa bir özetini Dışa Bakan Rüya Görür, İçe Bakan Uyanır eserinde paylaşıyor. Dış dünya ile iç dünyanın dengesini kurmaya yardımcı olacak pek çok ipucu veren eser; rüyalar, arketipler, semboller eşliğinde sizi kendinizi bulmaya davet ediyor. Bilinç dışından aldığınız kararların, farkında olmadığınız komplekslerin ya da rüyalarınızın derininde neler tuttuğunuzu anlamak için iyi bir yol arkadaşı olan eser; önemli detayları ders verir gibi değil sizinle sohbet eder gibi anlatıyor. Bu kitap ile okuduğunuz her sayfada kendinizden bir parça bulmanız ve içinizde aydınlatılmayı bekleyen kısımlara bir adım daha yaklaşmanız muhtemel. Carl Gustav Jung'un kitaplarca bahsettiği konuların haritası sayılabilecek uyandırıcı cümlelere yer veren yazar, kitap boyunca dikkati diri tutuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Destek Yayınları felsefe serisinden çıkan Dışa Bakan Rüya Görür, İçe Bakan Uyanır adlı kitap; Carl Gustav Jung'u derinlemesine okumadan önce başvurabileceğiniz, giriş kitabı niteliğinde bir eser. İlk baskısını 2020 senesinde yapan kitap, 128 sayfadan oluşur. Eser, psikanalizin yaratıcısı Freud ile analitik psikolojinin kurucusu Jung'un yollarını ayırma sürecindeki pek bilinmeyen mektuplarına da yer verir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazar Özlem Küskü'nün tanımladığı gibi bir ruh çözümlemecisi olan Carl Gustav Jung'un Dışa Bakan Rüya Görür, İçe Bakan Uyanır kitabından sonra yine Özlem Küskü'nün yayıma hazırladığı, hayatı çözümlemenize katkı saylayacak Baltasar Gracian'ın Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi ve Seneca'nın Gladyatör Kararını Arenada Verir adlı eserlere göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.12.2021

Özenle hazırlanmış.

Özenle hazırlanmış bir jung tanıma kitabı. Bayıldım hazırlayanın emeğine sağlık. Çizmediğim yer kalmadı kitapta. Dolu dolu.

13.02.2021

Jung

Jung hakkında on bilgiler içeriyor akıcı bilgi dolu

19.01.2021

Masal

Anadolu halk edebiyatından , masallar,  jung un arketip kavramları bilinerek okunduğunda zihinde havai fişek patlatıyor!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.