29,2 TL
Standart Teslimat : 28 Mayıs - 31 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dinle Küçük Adam Kitap Açıklaması

 

Dinle Küçük Adam

Avustralya kökenli ABD’li psikanalist ve psikiyatrist Wilhelm Reich, 1948 yılında yayımladığı Dinle Küçük Adam adlı eseriyle döneminden günümüze birey ve topluma yol göstermeye devam ediyor. Psikanaliz biliminin kurucusu Sigmund Freud’un başyardımcılığını yapmış olan yazar, mesleki birikimi ve kendi tecrübelerinden yola çıkarak insanlığa büyük bir çağrıda bulunuyor. Kitapta hem kendisini hem de okuru “küçük adam” olarak niteleyen Reich, modern insana eleştirel bir pencereden bakmasının yanı sıra yol gösterici bir rol de üstleniyor.

Wilhelm Reich, eserinde küçük adam tipini oluşturanın, yapılan yanlışlar ve yozlaşmış düşünceler olduğunu aktarıyor. “Dinle küçük adam!” derken üretmek yerine fütursuzca tüketmeyi tercih eden, duygudan yoksun ve başkaları tarafından güdülen bireylere hitap eden yazar, aslında insanoğlunun hayvani yönüne sesleniyor. Bu aymazlıktan kurtulmanın yolunu ise eserinin sonunda etraflıca açıklıyor. Dinle Küçük Adam’ı okurken, siz de Reich’ın kadrajında olduğunuzu fark edecek ve yüreğinizin derinliklerinde hayatınızı değiştirmek için büyük bir güç bulacaksınız.

Doğal Birey ve Bozulmuş Birey Arasındaki Çizginin Neresindesiniz?

Wilhelm Reich, Dinle Küçük Adam’da insan yaşamını temsil eden en önemli özelliğin “ilişkilerdeki doğallık ve saflık” olduğunu öne sürüyor. Bu güçlü özelliğin esasen tüm insanlarda var olduğunu söyleyen yazar, acımasız yaşam koşullarına sorgusuzca boyun eğmenin bunu zedelediğini savunuyor. Bu itaatkar tutumu fark etmeksizin geliştiren birey, bozulduğunda tüm insanların da kendisi gibi kötüye meyilli olduğunu düşünüyor. Aksine, doğal yani bozulmamış bireyler ise karşılaştığı herkeste saflık ve iyilik arıyor. Peki, sizce siz hangi taraftasınız? Ve tarafınızdan emin misiniz?

Bunu Biliyor Muydunuz?

Wilhelm Reich, bugün Dinle Küçük Adam adıyla okurlarına ulaşan eserini 1946’da yayımlanma amacı olmaksızın kaleme aldı. Yöneticisi olduğu Orgon Enstitüsü’nün arşivlerinde bulunan bu metin, iki yılın ardından kitap haline getirilerek okurlarına ulaştı. Günümüzde ise Dinle Küçük Adam, dünyanın en çok okunan psikoloji kitapları arasında yer alıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Wilhelm Reich’ın ölümsüz eseri Dinle Küçük Adam’ı hala okumadıysanız daha fazla geç kalmayın! Bu değerli yapıta avantajlı fiyatlar ve sepete özel fırsatlarla sahip olmak için siz de hemen şimdi sipariş verin. Çok daha fazlasına tek tıkla ve hızlı teslimat seçenekleriyle ulaşmak için aşağıdaki “Kategorinin İlgi Çeken Ürünleri” kısmına göz atmayı da unutmayın!

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.12.2021

Çok beğendim

Kapak tasarımı harika, kitaba diyecek hiç bişey yok zaten çok memnun kaldım

17.12.2021

Kitap Yorumu

İlk defa pskoloji kitabı okudum ve Cem yayınevi ile okuduğum için daha anlaşılır oldu daha çok keyif aldım okurken.

13.12.2021

Herkese tavsiye ediyorum

Kitap kişiyi tüm çıplaklığıyla gördüğümüzde, insanın iç dünyasında yaşadıklarını, sesli söyleyemediği her şeyi açık açık konuşarak aslında hepimizin dışarıya yansıttığından ne kadar farklı düşüncelere ve isteklere sahip olduğumuzu anlatılıyor.Yazar aslında modern insanı eleştiriyor. Kitle psikolojisinden kurtulmamız gerektiğini her sayfada üstüne basa basa söylüyor. Aslında hepimizin bildiği ama yapmaya cesaret edemediği şeyleri yüzümüze vuruyor. Kitabın çok geniş konusu var. Bazen dinlerden bazen ulusların tarihinden bazen dünya liderlerinden bazen ruh sağlığından bahsediyor. Bu yüzden bir çok alanda bizi bilgi sahibi oluyoruz.Kitabı okuduktan sonra insan kendiyle bir iç hesaplaşma yaşıyor. Ayrıca kitap dünyada en çok okunan psikoloji kitapları arasında yer alıyor. Beni çok düşündüren kitaplardan biri oldu. Bir çok cümlenin altını çizdim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.