4/5 - 52 Kişi Yorum Yap
14,85 TL
27,0 TL %45
Standart Teslimat : 22 Ekim - 26 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dinle Küçük Adam Kitap Açıklaması

Dinle Küçük Adam

Avustralya kökenli ABD’li psikanalist ve psikiyatrist Wilhelm Reich, 1948 yılında yayımladığı Dinle Küçük Adam adlı eseriyle döneminden günümüze birey ve topluma yol göstermeye devam ediyor. Psikanaliz biliminin kurucusu Sigmund Freud’un başyardımcılığını yapmış olan yazar, mesleki birikimi ve kendi tecrübelerinden yola çıkarak insanlığa büyük bir çağrıda bulunuyor. Kitapta hem kendisini hem de okuru “küçük adam” olarak niteleyen Reich, modern insana eleştirel bir pencereden bakmasının yanı sıra yol gösterici bir rol de üstleniyor.

Wilhelm Reich, eserinde küçük adam tipini oluşturanın, yapılan yanlışlar ve yozlaşmış düşünceler olduğunu aktarıyor. “Dinle küçük adam!” derken üretmek yerine fütursuzca tüketmeyi tercih eden, duygudan yoksun ve başkaları tarafından güdülen bireylere hitap eden yazar, aslında insanoğlunun hayvani yönüne sesleniyor. Bu aymazlıktan kurtulmanın yolunu ise eserinin sonunda etraflıca açıklıyor. Dinle Küçük Adam’ı okurken, siz de Reich’ın kadrajında olduğunuzu fark edecek ve yüreğinizin derinliklerinde hayatınızı değiştirmek için büyük bir güç bulacaksınız.

Doğal Birey ve Bozulmuş Birey Arasındaki Çizginin Neresindesiniz?

Wilhelm Reich, Dinle Küçük Adam’da insan yaşamını temsil eden en önemli özelliğin “ilişkilerdeki doğallık ve saflık” olduğunu öne sürüyor. Bu güçlü özelliğin esasen tüm insanlarda var olduğunu söyleyen yazar, acımasız yaşam koşullarına sorgusuzca boyun eğmenin bunu zedelediğini savunuyor. Bu itaatkar tutumu fark etmeksizin geliştiren birey, bozulduğunda tüm insanların da kendisi gibi kötüye meyilli olduğunu düşünüyor. Aksine, doğal yani bozulmamış bireyler ise karşılaştığı herkeste saflık ve iyilik arıyor. Peki, sizce siz hangi taraftasınız? Ve tarafınızdan emin misiniz?

Bunu Biliyor Muydunuz?

Wilhelm Reich, bugün Dinle Küçük Adam adıyla okurlarına ulaşan eserini 1946’da yayımlanma amacı olmaksızın kaleme aldı. Yöneticisi olduğu Orgon Enstitüsü’nün arşivlerinde bulunan bu metin, iki yılın ardından kitap haline getirilerek okurlarına ulaştı. Günümüzde ise Dinle Küçük Adam, dünyanın en çok okunan psikoloji kitapları arasında yer alıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Wilhelm Reich’ın ölümsüz eseri Dinle Küçük Adam’ı hala okumadıysanız daha fazla geç kalmayın! Bu değerli yapıta avantajlı fiyatlar ve sepete özel fırsatlarla sahip olmak için siz de hemen şimdi sipariş verin. Çok daha fazlasına tek tıkla ve hızlı teslimat seçenekleriyle ulaşmak için aşağıdaki “Kategorinin İlgi Çeken Ürünleri” kısmına göz atmayı da unutmayın!

 

 

Puanlamalar
%59,6
%19,2
%13,5
%3,8
%3,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.06.2021

Çok güzel

Kitabı ilk başlarda anlamakta zorlanmıştım ama okudukça ne kadar harika olduğunu anladım. Kesinlikle okuyun

28.01.2021

Çok iyi

İçerisinde çok güçlü fikirler olan bir kitap kesinlikle öneririm

20.01.2021

Dinle küçük adam

Harika kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.