256,0 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
Bu üründe kargo bedava!
;

Dikkat Zeka ve Hafıza Geliştirme Seti - 8 Kitap Takım Kitap Açıklaması

 

Çocuklarımız ve öğrencilerimizin dikkatini arttırmak, zekâlarını geliştirmek ve hafızalarını kuvvetlendirmek için tasarlanmış “Spiral Neuroline System Dikkat, Zekâ ve Hafıza Geliştirme Seti” ile mutlu ve başarılı bir gelecek hayalini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.
Spiral Neuroline System beyindeki bütün algı alanlarının düzenli sarmal bir şekilde çalıştırıldığı bir sistemdir. Yapılan aktivitelerin beyin ile ilgili tüm alanlarına hitap etmesi önemlidir.
“Dikkat, hafıza ve öğrenme’’ sinir yolları ile gerçekleşen bir süreçtir. Bir sinir yolu üst üste kısa süreli ve güçlü olmayan elektriksel darbelerle uyarıldıktan bir süre sonra, tek tek uyarılara daha yüksek genlikli (periyodik harekette maksimum düzey) olarak yanıtlar vermeye başlarlar. Yani bu sinir yolu güçlenmiş potansiyalize olmuştur.
Bir başka deyişle bir bilgi üst üste yinelenerek öğrenilmişse, sinir sisteminde kendisine bir yol açar. O bilgi ile ilgili bir uyaran geldiğinde, bilginin yolu belli ve açık olduğundan ve bu yol ilgili bilgileri de birbirine bağladığından, bilginin tümü birden hatırlanır.
Bruner’in 1960’ta ortaya koyduğu Sarmal Öğrenme Yaklaşımı (SPR) öncelikle ana kavramları belirlemek ve düşük zorluk derecesinden daha zor ve karmaşık problemlere geçmeyi temellendirmektedir.
Her yeni düzeye geçişte ilk düzeyde öğrenilen kavramlar kullanılmaya ve tekrarlanmaya devam edilmekte; bu bakımdan öğrenme süreci kesintiye uğramamaktadır.
Çocuğu/öğrenciyi merkeze alan bu eğitim biçimiyle çocuğun/öğrencinin içindeki merak duygusu beslenmekte; planlama yapması, araştırmacı olması ve bulgularını paylaşarak, uygulamasını temellendiriyor.

Spiral Neuroline System Dikkat, Zekâ ve Hafıza Geliştirme Seti’nin içerisindeki sarmal olarak tekrar eden aktivitelerle çocukların; odaklanması ve dikkatini toplamasını ağlamakta, öğrenme ve hafıza kapasitelerini artırmakta, algı süreçlerini çalıştırmakta, farkındalık oluşturmakta ve temel olan 5 alanda ARİTMETİK, KİNESTETİK, KAVRAMSAL, GÖRSEL ve İŞİTSEL dikkat ve hafıza sistemini destekleyerek günlük hayattaki kazanımlarını arttırmaktadır.

Bilsem Sınavı:
Her insan hayata birçok yetenekle donatılarak başlar. Bu yetenekler zamanla ve tesadüflerle keşfedilir.
Bilsem Kurumları üstün yetenekli bireylerin yeteneklerini hızla keşfetmek, geliştirmek ve topluma katkıda bulunmalarını sağlamak için kurulmuştur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.