Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Devrim Yılları Kitap Açıklaması

 


Cumhuriyet'in kurucularıyla röportaj yapmak için devrimlerin en coşkulu günlerinde Türkiye'ye gelen Fransız kadın gazeteci Colette, hem gençlik aşkı Türk gazeteci Samim'le yeniden büyük bir aşk yaşayacak hem de Milli Mücadele kahramanlarının Gazi'nin önderliğinde gerçekleştirdikleri büyük atılımlara tanık olacaktır.

Hıfzı Topuz'un bu son romanında ele aldığı Menemen Olayı, laikliği ve devletçiliği yaratan koşullar, eğitim ve kültürde kimlik arayışları ile çok partili rejime geçişin ilk deneyimleri, Türkiye'nin yakın geçmişine ışık tutuyor.Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.10.2020

HIFZI TOPUZ YAŞAYAN EFSANE

Söz konusu Hıfzı Topuz olursa çıkmış tüm kitaplarını okuduğum bana göre yaşayan tarihtir. Bilgiye, gözleme anılara dayalı anlatımı vardır.

12.01.2005

Türk devriminin hikayesi

Cumhuriyet tarihine ışık tutan gereksiz ayrıntılarla okuyucu boğmayan ve hiç farkında olmadan okuyucuya bu döneme ait birçok bilgiyi değişik bir aşk hikayesi eşliğinde aşılayan okumaya değer bir kitap. Mustafa Kemal'a hayranlığınız biraz daha artabilir...

18.08.2004

Deniz

Aslında şahsen tarih ve olaylarıyla ilgili kitap okumayı, hatta film izlemeyi bile sevmem ama bu kitabın kapağı beni o kadar çok etkilemişti ki almadan duramadım. Eve gelince de okumaya başladım ve kitap beni o kadar kolay içine aldı ve büyüsüne kapıldım ki elimden bırakamadım. Tarihi gerçekler güzel bir aşk hikayesiyle bütünleştirilmiş. Kısacası mükemmel bir kitap!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.