4,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap
19,0 TL
38,0 TL %50
Standart Teslimat : 20 Eylül - 24 Eylül
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 4 Kitap Açıklaması


Devlet-i 'Aliyye'nin birinci cildi Osmanlı Devleti'nin bir beylikten Balkanlar ve Ortadoğu'ya hükmeden güçlü bir imparatorluğu dönüşümünü konu alır. İkinci cilt padişah otoritesinin zayıfladığı ve yok olduğu 17. yüzyılın ilk yarısındaki iktidar mücadelesini inceler. Üçüncü cilt ise merkezi devlet otoritesinin yeniden kurulduğu Köprülüler dönemini, Orta- Avrupa'da Habsburglarla süren uzun iktidar mücadelesini, mali ve siyasi bunalıma karşı çözüm arayışlarını ayrıntılarıyla ele alır.

Devlet-i 'Aliyye'nin dördüncü cildi, Osmanlı Devleti'nin geçirdiği askeri ve mali dönüşümü mercek altına alarak başlıyor. 18. yüzyılda güç kazanan âyânların kurduğu düzene karşı merkezi otoritenin yeni yöntem arayışlarıyla devam ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 584

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar
%76,9
%15,4
%7,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.11.2019

Tavsiye ederim

Halil hocanın araştırmalarından derlediği ve yalın dille oluşturduğu değerli eserlerinden biri.Tavsiye ederim.

19.11.2019

Muhteşem

Eğer  Osmanlının neden gerilediğini devlet düzeninin sosyal ve iktisadi yönden nasıl çöktüğünü, özellikle de Ayanlar hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bu kitabı kesinlikle alın..

28.11.2016

Güzel

Eşsiz bir kitap Halil Hoca'nın kitabı olması daha önemli.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.