4,5/5 - 51 Kişi Yorum Yap, Kazan!
24,6 TL
41,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 Ağustos - 29 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

'Devlet Ana', Osmanlı kurulmadan önceki Anadolu'nun görünümünü üve Anadolu insanının özlemlerini anlatırken, onların güçlü, güvenli, adaletli bir devlete duyduğu ihtiyacı da açığa çıkarmaktadır. Kemal Tahir'iin en önemli romanı olarak gösterilen 'Devlet Ana', onun düşünce yapısını da en iyi yansıtan eserlerinden biri sayılmaktadır. 


"Kemal Tahir, tarihi ve toplumu hakkındaki orijinal ve sağlam görüşlerinden hareket ettiği için hem 'mahalli ağızları', hem Türkçe'nin küçümsenmiş ve unutulmuş nesir dilini hem de yeni imkanlarını kaynaştırarak ve aşarak kullanabilirmiştir. Eserlerindeki eşsiz dil ve üslup güzelliğinin kaynağı bu davranıştadır. Daha önceki romanlarında da görülen bu özellik 'Devlet Ana'da en yüce noktasına erişmiştir. Türkçe'nin unutulmuş olan dehası bütün boyutları, zenginliği ve haslığıyla ilk olarak Kemal Tahir'in eserlerinde kendini göstermektedir." 
- Selahattin Hilav-


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%90
%10
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.04.2019

Kemal Tahir'den görkemli bir tarihi roman

Öncelikle başka bir romanda zor bulabileceğiniz uzun ve şiveli diyalogları okumaktan çok haz alacaksınız. Dede Korkut, Yunus Emre, Şeyh Ede-Bali, Köse Mihal, Moğollar, Selçuklar, Peçenek (Bacanak) Türkleri, Kuman-Kıpçak Türklerine ve daha birçoklarına yer verilmiş Devlet Ana'da. "Devlet-i Aliye" Osmanlı kurulmadan önce neler olduğunu roman tadında okumak isteyenlere hararetle tavsiye ederim.

08.01.2019

Kemal Tahir

Selahaddin Hilav'ın belirlemesiyle 'bizim Joyce'umuz

23.05.2016

Kitap Görseli

Kitap siparişimden 36 saat sonra elime ulaştı. Ancak burada yer alan kitabın görseli güncel değil. Tabi ben bunu tahmin ettim ona göre sipariş verdim. Yeni kapak daha güzel.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız