4/5 - 45 Kişi Yorum Yap
68,4 TL
90,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 24 Ekim
Standart Teslimat : 26 - 29 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Boccaccio’nun 1349-1353 yılları arasında yazdığı başyapıtı Decameron on gün boyunca anlatılan yüz öyküden oluşur. Günde on öykü anlatılır. Her günü bir kral ya da kraliçe yönetir. Yazar Decameron’un önsözünde kitabın özelliklerini açıklar, sevenlerin, özellikle de seven kadınların acılarını hafifletmeyi amaçladığını belirtir. Decameron gelişmekte olan Floransa burjuvazisinin, işleri nedeniyle sık sık uzak ülkelere giden kocalarının dönüşünü beklemekle ömür tüketen kadınları için yazılmıştır. Veba salgınından kaçmak için bir araya gelen yedi genç kadınla üç genç erkek ‘gönüllerince yaşayarak gülüp eğlenmek, aklın sınırları dışına taşmayan zevkler tadabilmek’ amacıyla, önce Fiesole dolaylarında bir evde, sonra da bir şatoda konaklarlar. Her gün (Cumartesi ile Pazar dışında) öğleden sonra, her biri bir öykü anlatır. Öykünün konusunu günün yöneticisi (kral ya da kraliçe) belirler. Birinci ve dokuzuncu  günde ise, herkes istediği öyküyü anlatır. Böylece yüz öykü anlatılmış olur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Genel Yayın Yönetmeni : Senay Haznedaroğlu

Kapak Tasarımı   : Işıl Döneray

 

 

Puanlamalar

%72,7
%9,1
%9,1
%4,5
%4,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.02.2020

Bir klasik

Okuduğunuzda içindeki hikayelerin ne kadar tanıdık geldiğini görünce çok şaşıracaksınız. Çevirmen ise Dante'nin İlahi Komedya'sını da başarıyla çeviren Rekin Teksoy. Kesinlikle okunmalı

04.12.2019

Okuyamadım

Yorumlarını okuyarak aldığım ama dili ve konusu beni cezbetmeyen kitaplar. Maalesef okuyamadım.

14.01.2013

demideni adlı kullanıcıya

Bu kitaba, cinsel içerikli diyorsanız; siz cinsel içerikli hiçbir şey görmemişsiniz demektir. Ayrıca yazarın, küçük hikayelerle ne anlatmak istediğini de anlayamamışsınız. Bence okunmaya değer hoş öyküler.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.