4/5 - 41 Kişi Yorum Yap, Kazan!
68,4 TL
90,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 24 - 26 Ekim
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

Boccaccio’nun 1349-1353 yılları arasında yazdığı başyapıtı Decameron on gün boyunca anlatılan yüz öyküden oluşur. Günde on öykü anlatılır. Her günü bir kral ya da kraliçe yönetir. Yazar Decameron’un önsözünde kitabın özelliklerini açıklar, sevenlerin, özellikle de seven kadınların acılarını hafifletmeyi amaçladığını belirtir. Decameron gelişmekte olan Floransa burjuvazisinin, işleri nedeniyle sık sık uzak ülkelere giden kocalarının dönüşünü beklemekle ömür tüketen kadınları için yazılmıştır. Veba salgınından kaçmak için bir araya gelen yedi genç kadınla üç genç erkek ‘gönüllerince yaşayarak gülüp eğlenmek, aklın sınırları dışına taşmayan zevkler tadabilmek’ amacıyla, önce Fiesole dolaylarında bir evde, sonra da bir şatoda konaklarlar. Her gün (Cumartesi ile Pazar dışında) öğleden sonra, her biri bir öykü anlatır. Öykünün konusunu günün yöneticisi (kral ya da kraliçe) belirler. Birinci ve dokuzuncu  günde ise, herkes istediği öyküyü anlatır. Böylece yüz öykü anlatılmış olur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Genel Yayın Yönetmeni : Senay Haznedaroğlu

Kapak Tasarımı   : Işıl Döneray

 

 

Puanlamalar

%77,5
%7,5
%7,5
%2,5
%5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

14.01.2013

demideni adlı kullanıcıya

Bu kitaba, cinsel içerikli diyorsanız; siz cinsel içerikli hiçbir şey görmemişsiniz demektir. Ayrıca yazarın, küçük hikayelerle ne anlatmak istediğini de anlayamamışsınız. Bence okunmaya değer hoş öyküler.

19.12.2012

kitap okunmalı

Kitap erotik hikayelerden de oluşmakta dönemine tepki olsun diye de bence, kitap boş zaman ayırıp okunmalı diye düşünüyorum.

26.11.2012

demideni adlı kullanıcıya eleştri

Merhaba. İlk önce babalar gününde babanıza kitap hediye ettiğinizden dolayı sizi tebrik ederim. Almış olduğunuz kitabın yazarı dünyaca ünlü bir yazardır ve kitapları herkesce bilinir. Kaldı ki kitabın tanıtım yazısı var kapak resmi size bir fikir verirdi veya sansürsüz olarak basıldığı belirtilmiş. Bence haksız bir eleştride bulunuyorsunuz.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız