25,6 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Davetsiz Misafirler Kitap Açıklaması

 

Çocukların; temel besin maddelerine ihtiyaç duydukları kadar sevgiye, ilgiye ve oyuna da ihtiyaç duyduklarını her ebeveyn bilir... Çocuğunuza sevginizi ve ilginizi hissettirebileceğiniz en verimli ve en eğitici zamanları, eğlenceli kitaplar okuyarak geçirebilirsiniz. Okul öncesi çocuğunuzla geçireceğiniz zamanı kaliteli hâle getirecek kitaplardan biri Stephaine Moss'un kaleme aldığı Davetsiz Misafirler. Gelin, Davetsiz Misafirler adlı cıvıl cıvıl kitabın içerisindeki macera dolu hikâyeyi birlikte inceleyelim.

 

"Davetsiz Misafirler" adlı kitap, çocuğunuzun gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

Çocuklarınıza neredeyse tüm hayvanları tanıtabileceğiniz bu eğlenceli hikâye tek başına yaşayan bir tarla faresinin parti düzenlemesiyle başlıyor. Tarla faresi, parti davetiyesini hazırladıktan sonra zarfı dostuna göndermek için postacı fareye veriyor. Ancak, mektubu teslim etmeden önce yemek molası veren postacı farenin çantasından mektup bir anda havalanıp uçuveriyor. 24 sayfadan oluşan eğlenceli hikâye tam burada başlamış oluyor! Rüzgarla birlikte yükseldikçe yükselen mektup önce komşu çiftlikteki tavukların ortasına düşüyor ve bunu gören horoz mektubu kanadına alıp parti davetiyesini çiftlikteki tüm hayvanlara duyurmaya başlıyor. Koyunlar ve atlar da öğrenince duymayan kalmıyor tarla faresinin vereceği partiyi! Mektubu bir hamlede kapıp koşa koşa ormana götüren çoban köpeği de parti haberini ormandaki tüm hayvanlara duyuruyor. Haberi alan tilki, geyik, sincap, tavşan, kirpi ve baykuş bu haberle sevinçten havalara uçuyor. Bir şekilde martının gagasına geçen mektup bu sefer de ormanın derinliklerindeki diğer hayvanlara ulaşıyor. Dünyanın birçok yerinden gelen; aslan, kaplan, fil, zürafa, timsah, deve kuşu, su aygırı gibi bir sürü hayvan parti için ertesi gün farenin evinde buluşuyorlar. Tarla faresinin küçücük evine sığmayan bu kocaman eğlenceli hayvan sürüsünün buldukları çözümü ve en güzel arkadaşlık örneklerini sergileyen hayvanların neşeli hikâyesini tekrar tekrar okumak isteyeceğinize eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Stephaine Moss'un kaleme aldığı, özgün adı "The Best Party in the World" olan Davetsiz Misafirler adlı çocuk kitabının çok satılan eserler arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Kuşe kâğıda basılan parlak sayfaların ilgi çekici resimleri Claudia Ranucci tarafından çizilir. Davetsiz Misafirler adlı kitabın, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından ilk baskısı 2019 yılında yapılır. Eser, İngilizce aslından Mert Gürel tarafından çevrilir. Çocuklarınız, birbirinden güzel ve sevimli hayvanları tanırken çok güzel arkadaşlık örneklerine de şahit olacaklar. Küçük bir parti düzenlemek isteyen tarla faresinin kendisini kocaman eğlenceli parti içinde bulduğu bu öyküyü sizler de çok beğeneceksiniz!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Stephaine Moss tarafından yazılan Davetsiz Misafirler adlı kitabı beğendiyseniz yine aynı yazara ait İşte Ben!, Hadi Sarılalım Babacığım, Bu Ses de Ne? adlı kitaplara da göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.05.2022

çok güzel

bebeğimle çok seviyoruz bu hikayeyi..

11.04.2022

Bayıldım

Hem resimleri hem hikayesi çok çok güzel bir kitap, tavsiye ederim

10.02.2021

Cok Eglenceli

Kizimin son zamanlarda en cok sevdigi kitap. Haftada en az 3 gun bu kitabi seciyor ve her sectigi gun 4-5 kere okutup, ilk kez okuyormusuz gibi kikir kikir guluyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.