24,0 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Darbeler Müdahaleler ve Siyasi Sistem Kitap Açıklaması

 

Bizim nesil demokrasi döneminde doğdu, darbeler döneminde yaşadı! 27 Mayıs darbesinde orta birde idik, 12 Mart müdahalesinde üniversite öğrencisi, 12 Eylül'de kamu görevlisi...

28 Şubat "post-modern" darbesine RTÜK üyesi olarak yakalandık, bir hayli tacize maruz kaldık, ağır davalara muhatap olduk. Türkiye'de Darbeler Müdahaleler ve Siyasi Sistem isimli kitabımızın ilk baskısı 1990'da, 4. baskısı 2005'te yapıldı. Son iki baskıya 28 Şubat'la ilgili ekler koymuştuk.

Konuyla ilgili ikinci kitabımız Son Darbe Ergenekon! Ali Osman Eğilmez müstearıyla Brifingdeki Irtica-Türkiye'de Militarizm Yönetim Ilişkileri ve Islam isimli bir kitabımız daha var, 28 Şubat müdahalesi ile Türkiye'de Darbeler, Müdahaleler ve Siyasi Sistem," esas itibarıyla bu konular üzerinde düşünen ve düşündüklerini kağıda geçen bir kişinin on yıllık süreye dağılmış değerlendirmelerini ihtiva etmektedir.

Bu kitapta yer alan yazılardan ikisi 1979 yılında yazıldı ve yayım-landı. Diğer ikisi ise 1987 ve 1989 tarihlerini taşımaktadır.

Böylece on yıl içinde siyasi sistemin tahlili maksadıyla kaleme alınan, yaşanılan olayları hareket noktası olarak alan yazılar, kısmen kronolojik bir bütünlük kazandı.

Yakın dönemin siyasi sistemini değerlendirmek için yalnız aynntılan değil bazen esasları da unutmak istidadındaki hafıza-mızın tazelenmesine olan ihtiyaç, bu yazılar okunduğunda açık şekilde anlaşılacaktır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.