4/5 - 101 Kişi Yorum Yap
30,8 TL
44,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 05 Ağustos
Standart Teslimat : 06 - 10 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Hiç kimsenin yüreği mükemmel değildir.


 


“Biz iki bacaklı rahimleriz, hepsi bu.”


 


Kadın, “bunaltıcı düşlerden uyandığı” bir sabah, hiçliğe dönüşmüş olarak buldu kendini. Artık bir adı yoktu, düşüncesi, benliği, arzusu yoktu ama bir rahmi vardı. Yaşamını kolonilere sürülmeden, öldürülmeden, Damızlık Kız olarak sürdürmesini sağlayan rahmi. Artık âşık olmayacaktı, sevmeyecekti, onaylanmış bir dilin ötesine geçmeyecekti. Duvarlara asılmış sıra sıra cesetler, tek gerçeğin savaş ve üreme olduğunu hatırlatıyordu. Özgürlük hatırlanmayacak kadar uzaktaydı…


 


Margaret Atwood’un başyapıt niteliğindeki feminist distopyası Damızlık Kızın Öyküsü, bütün distopyalar gibi geleceğe dair bir paranoyayı değil, içinde yaşadığımız gerçeğin ta kendisini dile getiriyor. Erkek egemen muhafazakâr bir rejimin üremeyle sınırlandırdığı, mahrem örtülerin  ardına gizlediği kadın bedenleriyle bize aşina gelen bir gerçeğin.


 


Anlatılan bizim hikâyemizdir!


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%45,5
%30,7
%14,9
%4
%5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.04.2020

Benzersiz Bir Hikaye

Kurgusuyla, karakterleriyle ve anlatımıyla sizi daha ilk sayfalarda içine çeken bir kitap. Yazar, ana karakterin duygularını ve düşüncelerini o kadar iyi bir şekilde size aktarıyor ki adeta okurken siz o ana karakter olup çıkıveriyorsunuz, onunla bütünleşiyorsunuz. Fakat hikaye öyle bir yerde sonlanmış ki ikinci kitabının bizim zamanımızda çıkmış olmasına çok sevindim açıkçası, yazar muhtemelen ikinci kitabı yazmadan önce hikayenin sonunu okurun hayal gücüne bırakmış. İkinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum.

01.04.2020

His

Okuduğumda bedenimde ve kalbimde bıraktığı hissi unutamayacağım. Kırmızı rengin nefesimi keseceğini, beni boğabileceğini düşünmezdim. Her gün yolda yürürken dahi hissettiğimiz o korkunç baskının sistemleştirilmiş, yasalaştırılmış halini görmek sanırım her kadını kendi gücüne daha çok inandırıp, içindeki isyanı büyütecektir. Asla yalnız yürümeyeceğimizi hatırlattığı için Margaret Atwood'a binlerce teşekkür.

09.10.2019

“Nolite te bastardes carborundorum.”

Başarılı bir feminist distopyası.Bence günümüz dünyasının bazı toplumlarının kadınlara bakış açılarını ve davranışlarını da kapsayan bir kitap.Bu yüzden gerçeği de yansıtıyor. Kitaptaki toplum isimlerinin bile ellerinden aldıkları kadınların fikirlerinin,düşüncelerinin ve en önemlisi her türlü özgürlüklerini hiçe sayıp doğurganlıklarına göre kategorize edilerek hayatlarını nasıl,nerede,kiminle,ne amaçla yaşayacaklarına askeri üstlerin karar verdiği distopik bir evreni bize anlatıyor. Kitap yaşadığımız dünyanın sistemi daha derinden sorgulamamızı sağlıyor. Okuduğunuza pişman olmayacağınız sürükleyici bir kitap. Tavsiye ederim.Ayrıca dizinin yapımcılarından biri  kitabın yazarı Margaret Atwood olduğu ve kitaptan kopuk bir senaryoya sahip olmadığı için diziyi de izlemenizi tavsiye ederim. Dizi:The Handmaid's Tale

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.