3,5/5 - 117 Kişi Yorum Yap
34,96 TL
46,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 Ocak - 01 Şubat
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Damızlık Kızın Öyküsü Kitap Açıklaması

Hiç kimsenin yüreği mükemmel değildir.


 


“Biz iki bacaklı rahimleriz, hepsi bu.”


 


Kadın, “bunaltıcı düşlerden uyandığı” bir sabah, hiçliğe dönüşmüş olarak buldu kendini. Artık bir adı yoktu, düşüncesi, benliği, arzusu yoktu ama bir rahmi vardı. Yaşamını kolonilere sürülmeden, öldürülmeden, Damızlık Kız olarak sürdürmesini sağlayan rahmi. Artık âşık olmayacaktı, sevmeyecekti, onaylanmış bir dilin ötesine geçmeyecekti. Duvarlara asılmış sıra sıra cesetler, tek gerçeğin savaş ve üreme olduğunu hatırlatıyordu. Özgürlük hatırlanmayacak kadar uzaktaydı…


 


Margaret Atwood’un başyapıt niteliğindeki feminist distopyası Damızlık Kızın Öyküsü, bütün distopyalar gibi geleceğe dair bir paranoyayı değil, içinde yaşadığımız gerçeğin ta kendisini dile getiriyor. Erkek egemen muhafazakâr bir rejimin üremeyle sınırlandırdığı, mahrem örtülerin  ardına gizlediği kadın bedenleriyle bize aşina gelen bir gerçeğin.


 


Anlatılan bizim hikâyemizdir!


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%41
%36,8
%13,7
%4,3
%4,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.01.2021

muhakkak okunmalı

İnsan zihnini zorlayan, tüm korkularımı gün yüzüne çıkaran bir kitap oldu, dizinden ayrı kitaptan ayrı etkilendim,okunmalı.

03.01.2021

dehşet sarsıcı bir kitap

çok güzel bir kitap çok sarsıcı distopya şekli ile yazılmış ama ben bu zamana benzettim distopik görmedim. itina ile okuyunuz.

03.01.2021

***

Yazarın adını duymuş olmama rağmen daha önce hiçbir kitabını okumamıştım. Bir yerde "ütopya" ve "distopya" kavramlarını birleştirip "üstopya" adını verdiği romanlar yazıyor diye okuduğumda, merak edip bu kitabını aldım. Kitabın dili o kadar farklı ki, garip bir şekilde sizi içine çekip huzursuz etmeyi başarıyor. Okuduktan sonra uçup gitmiyor, beyninizin bir yerinde kalıp aklınızı kurcalamaya devam ediyor sanki. Kimsenin okuyup da pişman olacağını sanmıyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.